Patvēruma meklētāju izmitināšanas centra filiāle Alūksnes novadā dos 15 jaunas darbavietas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēc patvēruma meklētāju izmitināšanas centra filiāles izveides Alūksnes novada Liepnas pagastā vietējiem iedzīvotājiem būs pieejamas 15 jaunas darbavietas.

Patvēruma meklētāju izmitināšanas centra filiāle Alūksnes novadā dos 15 jaunas darbavietas
00:00 / 03:46
Lejuplādēt

Liepnas internātpamatskolā telpas patvēruma meklētājiem atrastas pēc ilgiem meklējumiem. Nepieciešamība pēc papildus telpām samilza vasarā. Sākoties krīzei uz Latvijas–Baltkrievijas robežas, pieauga patvēruma meklētāju skaits. Iekšlietu ministrija uzrunāja sākumā pierobežas, bet vēlāk jau visas pašvaldības. Lielas atsaucības, vismaz publiski, nebija. Izskanēja vien variants par Skrundas profesionālās vidusskolas ēku kompleksu.

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers ("Jaunā Vienotība") stāstīja: “Speciālisti vairākas reizes apmeklēja Liepnu, izvērtēja telpu kvalitāti. Un šobrīd jau ir pieņemts lēmums, ka Alūksnes novada pašvaldība bijušo Liepnas internātpamatskolas internāta ēku un zemi nodos Nodrošinājuma valsts aģentūrai.”

Trīsstāvu ēkā savulaik brīvo laiku pēc mācībām pavadīja bērni no visas Latvijas. Liepnas internātpamatskola darbojās vēl pirms četriem gadiem. Tagad ēka jāpārkārto patvēruma meklētāju vajadzībām. Liepnas pagasta ēku pārzinis Eduards Voilaks stāstīja: “Vispār internātskolai platība bija vairāk nekā astoņi hektāri. Viņi paņems 0,6 hektārus, tā kā mums vēl pietiks, ko uzturēt. Kādreiz arī internātskolai bija sava saimniecība, govju ferma, kur arī cūkas turēja.”

Filiāles izveide nozīmēs, ka tajā būs 17 jaunas darbavietas, no kurām 15 sola piedāvāt tieši vietējiem iedzīvotājiem. To kā galveno ieguvumu minēja arī novada domē.

Savukārt Liepnā sastaptie iedzīvotāji pārsvarā pauž šaubas.

“Ko viņi te darīs? Ja jau vietējiem īpaši nav, ko darīt... Ir jau kaut kādas zemnieku saimniecības, cik viņi nodarbina cilvēkus, bet nekādi lieli uzņēmumi, ražošanas,” izteicās alūksnietis Juris.

“Man no viņiem nav bail, bet varbūt vietējiem šeit kaut kas… Vai viņi pa vaļai staigās, varbūt būs žogi apkārt vai kaut kas!? Nē, nē, vispirms vajadzēja aptauju izdarīt,” savukārt sacīja Liepnas iedzīvotājs Vilhems.

Iedzīvotāju aptauja nav veikta. Pagasta pārvaldes vadītāja informējusi iestāžu vadītājus, no kuriem atsauksmes bijušas neitrālas. Alūksnē darbojas gan Valsts, gan pašvaldības policija, bet ceļš līdz nomaļajam ciemam ir tāls. 

“Tie ir 34 kilometri, un, ja tas būs izsaukuma formā, tas pietiekoši liels laiks aizbraukt līdz šai pagasta teritorijai. Bet, ja šis centrs atvērsies, mēs runāsim par to, ka ir nepieciešams atrasties kādam uz vietas,” komentēja novada domes priekšsēdis Adlers.

KONTEKSTS:

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) Liepnas pagastā veidos patvēruma meklētāju izmitināšanas centra filiāli. Iekārtošanai izmantos Eiropas Savienības fondu finansējumu aptuveni 700 tūkstošu eiro apmērā. Tāpat kā centrs “Mucenieki” arī jaunā patvēruma meklētāju izmitināšanas filiāle būs nožogota un visu diennakti tiks apsargāta. Vajadzības gadījumā sabiedriskās kārtības uzturēšanai PMLP sadarbosies ar Valsts policiju.

PMLP plāno izmantot Liepnas internātskolas internātu ēku gadījumā, ja tiks pārsniegta centra “Mucenieki” izmitināšanas kapacitāte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti