Dienas ziņas

Liepājā patvertnēs vietu maz

Dienas ziņas

Ārsts no Indijas: Daugavpils ir ļoti atvērta pilsēta

Turpina attīstīt patvēruma meklētāju centru Liepnā

Golubeva: Topošajā patvēruma meklētāju centrā Liepnā nākotnē varētu izmitināt no Baltkrievijas režīma bēgošos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 2 mēnešiem.

Topošajā patvērumu meklētāju izmitināšanas vietā Liepnā, Alūksnes novadā, nākotnē varētu izmitināt, piemēram, no Baltkrievijas režīma bēgošos cilvēkus, tā, tiekoties ar vietējiem iedzīvotājiem, skaidroja iekšlietu ministre Marija Golubeva (“Attīstībai/Par!”). Vajadzība pēc šādas papildu vietas gan radās pērn, kad uz Baltkrievijas robežas pieauga migrantu skaits no austrumiem, daļa no kuriem Latvijā lūdza arī patvērumu. 

Pirms trim mēnešiem tika paziņots, ka Alūksnes novada Liepnā veidos patvēruma meklētāju centra filiāli. Vietējie iedzīvotāji aizvien visai piesardzīgi uztver ieceri kādreizējās internātskolas kopmītņu ēku pielāgot šim mērķim. 

Daļa vietējo iedzīvotāju ir satraukta par drošības jautājumu, daļa par potenciāli atšķirīgo bēgļu kultūru:

Ko viņi te darīs, ko strādās, tukšā vietā? Mums Liepnai labi, ja tur sataisīs, bet no bēgļu puses, ko darīt, dzīvot, kā viņi iztiks?

Prieks par to, ka sakārtos ēku, neies zudumā un par to, ka kādam darbs. 

Vienīgais aspekts, kas ir riska moments, ir drošības jautājums, kā pie tā turēsies un kā pie tā paliks, jo policijas iecirknis ir diezgan tālu. 

Man interesē drošība. Pirmkārt, kas būs arābu tauta – kas jāsaka un jāiepazīstina. Cilvēki, tāpēc ka arābu tauta nesakrīt ar mums, bīstamība – var saskarties ar kādu vārdu,  izteicienu.

Iekšlietu ministre tikšanās laikā mēģināja klātesošos mierināt, ka Liepnā izmitinās tikai tos, kuri likumīgi ir lūguši patvērumu Latvijā, bet kuru izmitināšanai trūkst vietas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) pārraudzībā esošajā centrā “Mucenieki”. 

Golubeva skaidroja: “Kas nav tādi, kuri nāk caur mežu, mēģina nelikumīgi nonākt mūsu valsts teritorijā, kas – tā kā jūs tur redzat televīzijā – met akmeņus uz robežsargiem, tādi cilvēki šādos centros netiek izmitināti. Tie cilvēki, kas brauca no Irākas un mēģināja caur Baltkrieviju ienākt, mēs principā viņus gandrīz neredzam pie mums, pie robežas, tagad ir maz mēģinājumu no viņu puses. Šeit varētu nokļūt, piemēram, arī tie, kuri vēlas patverties no Baltkrievijā valdošā režīma. Var gadīties, ka arī tur, ja situācija turpinās pasliktināties, iespējams, ka arī no turienes nāks patvēruma meklētāji.”

Cik noslogota varētu būt izmitināšanas vieta attālajā Liepnā, ministre gan nevarēja atbildēt. Kā liecina PMLP dati, pašlaik no 400 vietām “Mucieniekos” aizpildītas ir 108. PMLP pārstāve Madara Puķe norādīja, ka vienīgā reize, kad centrā vietas trūka, bija pērn augustā. 

“Mums bija cilvēki no Baltkrievijas, gan cilvēki no Baltkrievijas robežas, tad bija šāda situācija, daļu no patvēruma meklētājiem izmitinājām iekšlietu ministrijas ēkā “Dzintaros”,” atzīmēja Puķe.

KONTEKSTS:

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) Liepnas pagastā veidos patvēruma meklētāju izmitināšanas centra filiāli. Iekārtošanai izmantos Eiropas Savienības fondu finansējumu aptuveni 700 tūkstošu eiro apmērā. Tāpat kā centrs “Mucenieki” arī jaunā patvēruma meklētāju izmitināšanas filiāle būs nožogota un visu diennakti tiks apsargāta. Vajadzības gadījumā sabiedriskās kārtības uzturēšanai PMLP sadarbosies ar Valsts policiju.

Pēc patvēruma meklētāju izmitināšanas centra filiāles izveides Liepnas pagastā vietējiem iedzīvotājiem būs pieejamas 15 jaunas darbavietas. Vietējie iedzīvotāji centru sagaida dalītās domās. Daļa par patvēruma meklētājiem pagastā ir nobažījusies, tomēr daļa gaida jaunās darbavietas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti