Pasu un ID karšu beigušos termiņu plāno pagarināt līdz 2023. gada aprīlim

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Cilvēkiem, kuriem no 2020. gada 1. marta beidzies personu apliecinoša dokumenta derīguma termiņš, to pagarinās līdz 2023. gada 30. aprīlim, otrdien lēma valdība. Par attiecīgajiem grozījumiem Personu apliecinošu dokumentu likumā vēl jālemj Saeimai.

Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons ("Attīstībai/Par!") norādīja, ka līdz 2022. gada 1. oktobrim derīguma termiņš būs beidzies 26 661 personu apliecinošam dokumentam, kura vietā pašlaik vēl nav saņemts jauns. Tā kā arī ir būtiski palielinājies pieprasījums pēc personu apliecinošiem dokumentiem, pēc ministra teiktā, grozījumi vajadzīgi, lai iedzīvotājiem nodrošinātu viņu pamattiesības.

Izmaiņās noteikts, ka gadījumos, ja Latvijas Republikā izsniegtam Latvijas pilsoņa, nepilsoņa vai bezvalstnieka personu apliecinošam dokumentam – pasei vai personas apliecībai jeb eID kartei – beidzies derīguma termiņš, sākot ar 2020. gada 1. martu, to varēs izmantot personas identificēšanai līdz 2023. gada 30. aprīlim.

Tas būs spēkā, ja dokuments nav kļuvis nederīgs citu iemeslu dēļ, piemēram, ticis sabojāts vai mainījusies dokumentā ierakstītā informācija. Šāda dokumenta izmantošana būs iespējama tikai klātienē, to nevarēs izmantot identitātes apliecināšanai elektroniskajā vidē. 

Personām, kurām pases un eID kartes derīguma termiņš beidzies no 2020. gada 1. marta, netiks piemērots sods.

Paredzēts, ka pase vai eID karte, kurai termiņš beidzies no 2020. gada 1. marta, būs uzskatāms par derīgu vēlētāja personu apliecinošu dokumentu arī Saeimas vēlēšanās, kas notiks 1. oktobrī. Šogad vēlēšanās tiks veikta elektroniskā vēlētāju uzskaite, kas ļaus pārliecināties, vai persona jau nav piedalījusies vēlēšanās citā iecirknī. 

KONTEKSTS:

Kovida pandēmijas laika ierobežojumu un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) kapacitātes trūkuma dēļ iedzīvotājiem pēdējo divu gadu laikā ir bijušas ierobežotas iespējas atjaunot personu apliecinošus dokumentus. No 2020. gada marta bija spēkā ierobežojumi –  klienti tika pieņemti tikai pēc iepriekšēja pieraksta, iedzīvotāji, ievērojot nepulcēšanās un distancēšanās nosacījumus, mazāk apmeklēja pārvaldes nodaļas, kā arī samazinājās ceļošanas iespējas. Šo iemeslu dēļ bija jāmeklē risinājums, lai cilvēki varētu turpināt saņemt pakalpojumus un piedalīties vēlēšanās arī tad, ja viņiem beidzies personu apliecinoša dokumenta termiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti