Sadaļas Sadaļas

Pašizolācija nebūs jāievēro ieceļotājiem no 21 Eiropas valsts; riska valstu sarakstā arī Francija

Nevakcinētām vai Covid-19 neizslimojušām personām būs jāievēro pašizolācija, ieceļojot no Lielbritānijas, Francijas, Kipras, Spānijas, Portugāles, Nīderlandes, Luksemburgas, Grieķijas, Īrijas, Maltas, Dānijas un Beļģijas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija. Iepriekš minētās valstis, kā arī Monako un Andora, ar ko Latvijai nav tiešo lidojumu, iekļautas augsta riska valstu sarakstā Covid-19 izplatības dēļ. Ieceļojot no pārējām Eiropas valstīm un vairākām trešajam valstīm, pašizolācijā nebūs jādodas arī nevakcinētajām personām.

Pēdējo nedēļu laikā novērots būtisks saslimstības pieaugums ar Covid-19 vairākās Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīs. Nedēļas laikā ES/EEZ 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pieaudzis par 68%, sasniedzot 150,9 (iepriekš 89,6). Jau ceturto nedēļu pēc kārtas saslimstības rādītājs pieaug Kiprā, kur novērojama visaugstākā saslimstība ar Covid-19 Eiropā.  

Latvijas kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā epidemioloģiskā situācija  arī turpina lēnām pasliktināties – Igaunijā rādītājs pieaudzis līdz 50,8 (iepriekš 39,5), Lietuvā saslimstības rādītājs sasniedzis 34,5 rādītāju (iepriekš 20,6), taču Latvijā saslimstības rādītājs ir 27,7 (iepriekš 36,1). 

Pašlaik neviena pasaules valsts nav iekļauta īpaši augsta riska valstu sarakstā, kas paredzēts valstīm, kurās ir konstatēta tāda epidemioloģiskā situācija (tai skaitā īpaši augsta saslimstība ar Covid-19 vai sabiedrības veselībai bīstamo Covid-19 vīrusa paveidu strauja izplatīšanās).

Ceļotājiem, kuri Latvijā iebrauc vai atgriežas un kuriem ir vakcinācijas vai pārslimošanas jeb tā dēvētais Covid-19 sertifikāts, pašizolācija nav jāievēro ne no vienas ES/EEZ valsts, kas iekļautas zaļajā vai dzeltenajā sarakstā.

"Dzeltenajā sarakstā" nokļuva 13 ES un EEZ valstis, kur saslimstība pārsniedz 75 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju 14 dienu laikā. Ieceļojot no šīm valstīm personām, kas nav vakcinētas vai izslimojušas Covid-19, jāievēro 10 dienu pašizolācija.  

Drošo valstu sarakstā, kur saslimstība ar Covid-19  nepārsniedz 75 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, ir 21 valsts, neskaitot Latviju.

Savukārt no valstīm un teritorijām ārpus ES/EEZ riska sarakstā ir Lielbritānija, ASV, Izraēla, Libāna un Jordānija.

KONTEKSTS:

Drošo valstu saraksts pēdējo nedēļu laikā būtiski auga, taču pagājušajā nedēļā atkal samazinājās, jo daudzviet Eiropā Covid-19 delta varianta dēļ pieauga saslimstības rādītāji. Atbilstoši Eiropas kopējam lēmumam "zaļā saraksta" slieksnis arī Latvijā ir palielināts no 50 uz 75 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Savukārt tad, ja uz cilvēku, kurš atgriežas Latvijā, attiecas prasība ievērot pašizolāciju, to var pārtraukt pēc septiņām dienām, veicot atkārtotu Covid-19 testu un noskaidrojot, ka tas ir negatīvs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt