Pasaules brīvo latviešu apvienība spriedīs par Ukrainu, vēlēšanām un dziesmusvētkiem

Rīgā uz gadskārtējo sēdi sapulcējusies Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) valde, lai pārrunātu darāmos darbus, atsākot latviešu sabiedrisko dzīvi pēc kovida pandēmijas.

Diasporas pārstāvji spriedīs par atbalstu Ukrainai, par 14. Saeimas vēlēšanām, par latviešu dziesmu un deju svētkiem pasaulē, kā par arī diasporas kopu gatavošanos 2023. gada Vispārējiem Dziesmu un deju svētkiem Latvijā. Arī par valsts atbalstu diasporas skolām, jauniešu dalību nometnēs Latvijā, kā arī par Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu, kas plānots nākamgad.

Valsts prezidents Egils Levits un Pasaules brīvo latviešu apvienības valde runāja arī par ģeopolitisko drošību un sabiedroto spēku klātbūtnes pastiprināšanu Latvijā. Runājot par oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, Levits aicināja PBLA palīdzēt, lai diaspora ņemtu lielāku līdzdalību balsošanā.

Prezidents pasniedza Cildinājuma rakstu Andrim Ķesterim par mūža darbu un ieguldījumu latviešu diasporas identitātes uzturēšanā un diasporas politikas veidošanā Kanādā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti