Panorāma

Igaunijas aizsardzības ministrs atbalsta obligāto dienestu

Panorāma

Panorāma

Sarakstus CVK iesniegušas vēl vairākas partijas

Partijas «Suverēnā vara» līderi uz Saeimas vēlēšanām – Stepaņenko, Švecova un kādreizējie deputāti

Starp partijas “Suverēnā vara” līderiem kandidātu sarakstos 14. Saeimas vēlēšanām būs parlamenta deputātes Jūlija Stepaņenko un Ļubova Švecova, kā arī daži kādreizējie Saeimas deputāti, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā publiskotā informācija. 

Partija pirmdien CVK iesniegusi kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām un priekšvēlēšanu programmu

Kandidātu saraksts pieteikts visos piecos Saeimas vēlēšanu apgabalos – Rīgā, Vidzemē, Latgalē, Kurzemē un Zemgalē, un tajā iekļauti 100 deputātu kandidāti – 59 vīrieši un 41 sieviete.

Starp partijas kandidātiem atrodami gan kādreizējie deputāti, gan advokāti, gan dažādu uzņēmumu vadītāji.

"Suverēnās varas" Rīgas vēlēšanu apgabala saraksta līdere būs parlamentāriete Stepaņenko, kurai sekos uzņēmuma "Stet.app Productions" valdes loceklis Aleksejs Stetjuha un partijas valdes locekle Vladislava Drobiševa.

Vidzemes saraksta priekšgalā būs Saeimas deputāte Švecova, kurai pievienojas Latvijas Skijoringa federācijas prezidents Ainārs Vilciņš, kurš kandidēja uz 13. Saeimas vēlēšanām no kādreizējais partijas "KPV LV", bet ievēlēts netika. Taču drīzumā Saeima varētu skatīt 13. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu Vilciņam, jo Saeimas sastāvā nepieciešamas izmaiņas, ņemot vērā, ka mūžībā devies deputāts Aldis Blumbergs. Kā trešais Vidzemē startēs SIA "Olaintrans" valdes loceklis Jānis Dzepuks.

Savukārt Latgales sarakstā kā pirmais startēs zvērināts advokāts un uzņēmuma "Zab Absolvo" valdes loceklis un Jūlijas Stepaņenko laulātais Vjačeslavs Stepaņenko, kurš kādreiz bijis Rīgas domes deputāts partijā "Gods kalpot Rīgai", no kuras izstājies 2020. gadā, kā arī 9. Saeimas deputāts partijā "Saskaņa". Latgalē kā otrais un trešais sarakstā kandidēs attiecīgi tiesiskās palīdzības aģentūras ""Ernests Jurkāns un partneri" IK" direktors Ernests Jurkāns un SIA "Politiskas konsultācijas prakse "Image-case"" valdes loceklis Grigorijs Zubarevs.

Kurzemes saraksta līdere būs uzņēmuma "Cranswick convenience foods" darbiniece Inga Gluzda, kura aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās kandidēja no partijas "KPV LV" un 13. Saeimas vēlēšanās no Jaunās konservatīvās partijas, kas tagad saucas "Konservatīvie". Abās vēlēšanās Gluzdu neievēlēja. Kurzemē Gluzdai pievienojas SIA "Klavins piano" valdes loceklis Dāvids Kļaviņš un SIA "Property G11" valdes loceklis Oskars Gertners. 

"Suverēnās varas" Latgales vēlēšanu apgabala līdere būs 12. Saeimas deputāte Silvija Šimfa, kura tika ievēlēta no partijas "No sirds Latvijai", bet patlaban viņa ir pensionāre. Viņai sarakstā seko akciju sabiedrības "Dominante" projektu vadītājs Uģis Sprincis un dārznieks Oskars Zelmens. 

Partija pirmdien iesniegusi arī priekšvēlēšanu programmu, kurā citstarp tiek solīts, ka partija vēlas "ar likumu nostiprināt to, ka jebkuras medicīniskas manipulācijas pret infekcijām nedrīkst būt priekšnosacījums pakalpojumu saņemšanai vai tiesībām uz darbu, kā arī rūpīgi izmeklēt visus šajā sakarā izdarītos cilvēka pamattiesību pārkāpumus un panākt vainīgo sodīšanu".

Tāpat partijas programmā pausta apņemšanās atbrīvot no iedzīvotāja ienākuma nodokļa jauniešus līdz 25 gadu vecumam, kā arī noteikt, ka pabalsts par katru bērnu ir viena ceturtdaļa no minimālās algas.  

Vienlaikus "Suverēnā vara" apņēmusies "pārskatīt visas izglītības reformas un izbeigt eksperimentēt ar bērniem un skolotājiem, atbrīvojot tos no liekas birokrātijas, nodrošināt akadēmisko brīvību privātskolās un atbalstīt augstākās izglītības eksportu", kā arī "atcelt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli, ieviešot principu “kad brauc, tad maksā”".

KONTEKSTS:

2022. gada 1. oktobrī Latvijā notiks kārtējās – 14. Saeimas – vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēlē 100 parlamenta deputāti. Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma, savukārt kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kas vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu.

No 13. jūlija Centrālā vēlēšanu komisija sākusi pieņemt partiju deputātu kandidātu sarakstus. Tos varēs iesniegt līdz 2. augustam. Saeimas vēlēšanās drīkst startēt tikai partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk kā 500 biedru.

Pirms četriem gadiem 13. Saeimas vēlēšanās startēja 16 saraksti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti