Panorāma

Latvijas konsuli Ukrainā: Ceram uz bruņojumu

Panorāma

Ar dabasgāzes iegādi siltumuzņēmumiem pagaidām nesokas

Šonedēļ sākas sarakstu iesniegšana Saeimas vēlēšanām

Šonedēļ sākas sarakstu iesniegšana Saeimas vēlēšanām 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Līdz 14. Saeimas vēlēšanām atlikuši nepilni trīs mēneši, un no trešdienas Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks pieņemt partiju deputātu kandidātu sarakstus. Interesi par dalību vēlēšanās pagaidām izrādījuši desmit politiskie spēki.

Sarakstu iesniegšana Centrālajā vēlēšanu komisijā ilgs no 13. jūlija līdz 2. augustam. Jau tagad vairākas partijas pieteikušās iesniegt sarakstus pirmajā to pieņemšanas dienā, lai arī tas nekādu priekšrocību pret pārējiem konkurentiem nedot.

"Pirms četriem gadiem kandidēja 16 saraksti, šoreiz pieteikti 10, bet vēl sarakstu iesniegšanas laikā var pieteikt dalību," skaidroja CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Savukārt vēlētājiem balsošanas kārtība būs līdzīga kā pērn pašvaldību vēlēšanās. Pirmo reizi Saeimas vēlēšanās varēs balsot arī ar identifikācijas (ID) kartēm un nebūs jāizņem vēlētāja apliecība. Arī pasēs vairs netiks spiests zīmogs par dalību vēlēšanās, jo darbosies tiešsaistes vēlētāju reģistrs.  

Vēl viens jaunums – 66 vēlēšanu iecirkņos vēlētājiem tiks nodrošināta iespēja nodot balsi glabāšanā. Rīgā būs 20 iecirkņi, kur balsi nodot glabāšanā, Daugavpilī, Liepājā, Ogres novadā un Valmieras novadā katrā būs pa diviem šādiem iecirkņiem, savukārt pārējās pašvaldībās – pa vienam.

"Arvien biežāk balso iepriekš. Iecirkņos būs jārēķinās ar lielu cilvēku pieplūdumu. Būs dažādi pārpratumi, un cilvēki nesapratīs, kāpēc iepriekš balsošanā atvērts tikai viens iecirknis, kur var nodot balsi glabāšanā, bet tas izriet no Satversmes," norādīja Bērziņa.

Saeimas vēlēšanas notiks 1. oktobrī no plkst. 7 līdz 20. Ikvienam pilngadīgam Latvijas pilsonim būs iespēja nodot savu balsi jebkurā vēlēšanu iecirknī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti