Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Pulksteņu rādītāji būs jāgroza arī turpmāk

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kas vakcinēsies trešā līmeņa vakcinācijas centros?

Par trešā līmeņa Covid-19 vakcinācijas centru Bauskā daudz neskaidrību

Jau nākamnedēļ darbu varētu sākt Covid-19 vakcinācijas centri. Neskaidrību gan vēl esot ļoti daudz, arī Bauskā, kur paredzēts trešā līmeņa vakcinācijas centrs. 

Trešā līmeņa Covid-19 vakcinācijas centra izveidei Bauskas pašvaldība izvēlējusies jaunās sporta halles pazemes stāvu, kur atrodas cīņu sporta zāle. Hallē, kas ekspluatācijā nodota pagājušā gada nogalē, treniņi notikuši vien pāris reizes, bet tagad cīņu sporta vietā šeit plānota cīņa ar Covid-19.

Bauskas novada Veselības veicināšanas koordinatore Marta Augucēviča norādīja: “Pašvaldība atbild par pašu telpu, par aprīkojumu, kas ir galdi un krēsli. Par datoriem un visu pārējo, kas ir saistīts ar reģistrāciju un par vakcināciju atbild ''Veselības centru apvienība'', kas ir pakalpojuma sniedzējs. Ar viņiem un Vakcinācijas biroju mums ir plānota tikšanās līdz Lieldienām, lai mēs saprastu, kas ir tas ko papildus varbūt vēl no mums vajadzētu, un kas ir tas ko viņi varētu nodrošināt.”

Atšķirībā no 1. un 2. līmeņa centriem, kas plāno durvis vērt 1. aprīlī, mazie vakcinācijas centri, iespējams, varētu sākt darbu 8. aprīlī, nedēļā veicot 1000 vakcinācijas pret Covid-19 epizožu. Līdz tam gan vēl jāveic grīdas seguma nomaiņa, marķēšana un telpu iekārtošana. To izdarīt neesot neiespējami, tomēr vajadzības pēc šāda centra gan nemaz īsti neesot. Arī Bauskas ielās uzrunātie iedzīvotāji vakcinācijas vietu trūkumu neizjūtot.

Pilsēta iemītniece Daina sacīja: “Nē, un netaisos [vakcinēties]. Neuzskatu, ka tas būtu vajadzīgs. Kāpēc man būtu jāvakcinējas?”

Savukārt cita baušķeniece Gaida atklāja: “Es jau esmu vakcinējusies.” Gaida pret Covid-19 vakcinējusies poliklīnikā un ir apmierināta. 

Skaidrojot, kam tiks piedāvāts vakcinēties masu vakcinācijas centrā, un kādā kārtībā cilvēki šeit nokļūs, kā arī kādas tiek lēstas šāda punkta izveides un uzturēšanas izmaksas plānoto piecu mēnešu darbības laikā, Vakcinācijas projekta birojs sniedza īsu atbildi: “Pirmdien būs vairāk informācijas. Vēl notiek sagatavošanās darbi.”

Kopš gada sākuma Bauskas slimnīcā pašvaldība jau izveidojusi savu vakcinācijas centru, kura kapacitāte ir 400 vakcīnu nedēļā. Arī praktiski visi ģimenes ārsti šajā apkaimē piekrituši vakcinācijai. Vien pašu vakcīnu nav.

“Šobrīd mums rindā vēl joprojām ir kādi 140 cilvēki, kas gaida grupā seniori 70 plus, mēs šobrīd pat nerunājam par hronisko slimnieku vakcināciju,” skaidroja Augucēviča.

Trešā līmeņa Covid-19 vakcinācijas centri tikšot atvērti mazajās pilsētās, un to kopējā jauda plānota ap 30 000 vakcināciju nedēļā.

KONTEKSTS:

Valdības lēmums paredz, ka Latvijā būs deviņi liela mēroga vakcinācijas centri reģionos un divi Rīgā. Paredzēts, ka centri varētu sākt darbu aprīļa sākumā.

Reģionos lielie vakcinācijas centri būs Ventspilī, Liepājā, Jelgavā, Jūrmalā, Cēsīs, Valmierā, Rēzeknē, Jēkabpilī un Daugavpilī, kur paredzēts veikt 40 500 vakcinācijas nedēļā.

Vēl astoņās pilsētās – Kuldīgā, Saldū, Tukumā, Bauskā, Siguldā, Aizkrauklē, Madonā un Gulbenē būs mazāki centri, kur paredzēts sapotēt 8000 devas nedēļā.

Latvijas iedzīvotāji aicināti pieteikties Covid-19 vakcīnai pa tālruni 8989, vietnē "manavakacina.lv" vai pie sava ģimenes ārsta, jo tieši pieteikšanās ļaus operatīvi plānot vakcinācijas darbu aprīlī, kad Latvijā plānots saņemt lielāku vakcīnu pret Covid-19 skaitu.

Vakcinācijas plāns paredz vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas. Pašlaik sākta trīs grupu  – mediķu, sociālo aprūpes centru klientu un darbinieku, kā arī senioru, kas vecāki par 70 gadiem, vakcinēšana. Ir panākta vienošanos ar 504 ģimenes ārstiem par iesaistīšanos vakcinācijas procesā pret Covid-19.  Patlaban sākta nākamās grupas vakcinēšana – cilvēki ar hroniskajām saslimšanām un lieko svaru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt