Par patvaļīgu deputātu izslēgšanu no komitejām VARAM draud atlaist Ķekavas domi

Ķekavas novada domes rīcībā, no komitejām izslēdzot konkrētus deputātus bez viņu iesnieguma, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) konstatējusi būtiskus likuma pārkāpumus. Ministrija pašvaldībai pieprasa nekavējoties atcelt šādu lēmumu, pretējā gadījumā draudot ar domes atlaišanu.

VARAM ir izvērtēts Ķekavas novada domes deputātu iesniegums, kurā norādīta informācija par pašvaldības ārkārtas sēdes lēmumu Nr.4, ar kuru tiek grozīts pastāvīgo komiteju sastāvs bez attiecīgo deputātu iesnieguma. Ministrija norāda, ka mainīt komitejas sastāvu, izslēdzot noteiktu deputātu no tā, dome ir tiesīga gadījumā, ja tiek saņemts atbilstošs iesniegums no attiecīgā deputāta.

Savukārt Ķekavas domē komiteju sastāvs mainīts patvaļīgi, un deputāti izslēgti bez viņu iesniegumiem, iepriekš viņus pat neinformējot par to.

Izmaiņas Ķekavas novada domes komiteju sastāvos esot pieņemtas, neievērojot likuma „Par pašvaldībām” 55.pantā noteikto regulējumu. VARAM uzsver, ka atkāpes no normatīvajos aktos noteiktā regulējuma nav pieļaujamas, līdz ar to Ķekavas novada domei nepieciešams nekavējoties novērst konstatētos pārkāpumus un informēt par to VARAM.

“Ja Ķekavas novada deputāti nespēs nodrošināt normatīvo aktu ievērošanu, tad dome par rupjiem demokrātijas principu pārkāpumiem bez šaubu ēnas var tikt atlaista,” norāda VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts (Nacionālā apvienība).

Eglīts LTV arī norādīja – pašvaldības vadītāja ir atbildīga par domes darbu, bet, ja viņa nespēj organizēt Latvijas normatīvajiem aktiem, likumiem, Satversmei un MK noteikumiem atbilstošu domes darbu, tad “ir stingri jāvērtē viņas atbilstība ieņemamajam amatam”.

Ķekavas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Aigars Vītols (Latvijas Zemnieku savienība) tikmēr norādīja, ka domes rīcība bijusi likumīga un vērsta uzlabot pašvaldības darbu: “Dome pieņem savus lēmumus tikai likuma ietvaros. Iepazīsimies ar ministrijas vēstuli, iepazīsimies ar ministrijas minētajiem argumentiem, izvērtēsim tos un rīkosimies, protams, likumīgi.”

Ķekavas novada dome norāda, ka par ministrijas vēstuli prasīs viedokli gan juristiem, gan Latvijas Pašvaldību savienībai.

KONEKSTS:

1.martā Ķekavas novada dome no Finanšu komitejas izslēdza Jaunās konservatīvās partijas deputātu Olafu Klūdziņu un no Saimnieciskās komitejas izslēdza deputātu Neilu Kalniņu.

Lēmumi sekoja izmaiņām Ķekavas domes koalīcijā, kuru atstāja vēlēšanās piecus mandātus ieguvusī Jaunā konservatīvā partija. Domes priekšsēdētāja Viktorija Baire jau iepriekš izstājās no Jaunās konservatīvās partijas, jo vēlējās amatā paturēt savu padomnieku Andri Volanski, lai gan partija uzstāja uz viņa atlaišanu šaubu ēnas dēļ par iespējamu iesaistīšanos zaļās enerģijas atbalsta shēmās.

Arī deputāts Kalniņš no Jaunās konservatīvās partijas ir izstājies strīda dēļ par pašvaldības degvielas izmantošanu, taču viņš atrodas opozīcijā. Kalniņš no komitejas izslēgts aizmuguriski, pašam atrodoties atvaļinājumā. Viņš to skaidro ar viedokļu atšķirībām par dažādiem jautājumiem Ķekavas novadā.

“Pozīcijas politiskā motivācija bija ļoti vienkārša – lai mēs nevarētu turpināt iesāktās lietas saistībā ar Baložu siltuma jautājumu, Pļavniekkalna sākumskolu, sporta zāles atgriešanu darbībā un citiem jautājumiem. Mūsu viedoklis ievērojami atšķīrās. Tas, acīmredzot, nebija ērti,” pauda Kalniņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt