Par iespējamo vardarbību pret bērniem Bruknas muižā policija uzsāk administratīvās lietas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Valsts policija par iespējamiem dažāda veida likumpārkāpumiem biedrībā "Kalna svētību kopiena" uzsākusi vēl četrus administratīvā pārkāpuma procesus, tajā skaitā par iespējamo fizisko un emocionālo vardarbību pret bērniem Bruknas muižā, kā arī ir uzsākta vēl viena resoriskā pārbaude, informēja policija.  

Piektdien, 18. decembrī, policijas Bauskas iecirkņa likumsargi pēc apjomīgas informācijas saņemšanas no dažādām valsts pārvaldes institūcijām, faktu apkopošanas un analīzes ciešā sadarbībā ar Bauskas rajona prokuratūru nolēma pabeigt 21. augustā uzsākto resorisko pārbaudi par iespējamiem dažāda veida likumpārkāpumiem biedrībā "Kalna svētību kopiena" un uzsākt četrus administratīvā pārkāpuma procesus.

Viena lieta sākta par fizisko un emocionālo vardarbību pret vairākiem bērniem, viena – par emocionālo vardarbību pret vairākiem bērniem, un divas par biedrības „Kalna svētību kopiena” un nodibinājuma „Saknes un spārni” informācijas nesniegšanu, neatbildot uz Valsts policijas nosūtītajiem pieprasījumiem.

Par informācijas nesniegšanu, informācijas nepienācīgu sniegšanu vai nepatiesas informācijas sniegšanu iestāde, juridiskaja persona var tikt sodīta ar 14 līdz 2800 naudas soda vienībām jeb 70 līdz 14 000 eiro lielu sodu.

Tāpat, pamatojoties uz 2020. gada 7. decembrī no Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas saņemto informāciju par iespējamiem tiesību normu pārkāpumiem saistībā ar pakalpojuma sniegšanu vienam bērnam un noslēgto līgumu, tika uzsākta vēl viena resoriskā pārbaude par iespējamiem tiesību normu pārkāpumiem biedrībā „Kalna svētību kopiena” Bruknā, Dāviņu pagastā, Bauskas novadā.

Par iepriekš uzsākto administratīvā pārkāpuma procesu saistībā ar iespējamo pielietoto vardarbību pret nepilngadīgu personu Valsts policijā ir pieņemts lēmums otrdien, 22. decembrī, lietu nosūtīt izskatīšanai Bauskas novada domes Administratīvajai komisijai.

 

KONTEKSTS:

Biedrībā "Kalna svētību kopiena" Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi konstatējusi, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no desmit līdz 12 stundām dienā bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un pārkāpumu gadījumā tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu. Pirmā pārbaude veikta 5. augustā, bet atkārtota pārbaude – 20. augustā.

21. augustā Bruknas muižā ieradās Valsts darba inspekcijas (VDI) pārstāvji. VDI, nekonstatējot nekādus pārkāpumus, nolēma izbeigt lietvedību saistībā ar nepilngadīgo nodarbināšanu Bruknas muižā. Arī Veselības inspekcija Bruknas muižā veikusi pārbaudi, kuras laikā pārkāpumi netika konstatēti.  

Savukārt Valsts policija uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu par emocionālu vardarbību pret bērnu Bruknas kopienā.

Biedrības "Kalna svētību kopiena" vadītājs, prāvests Mediņš, reaģējot uz notiekošo, noliedza lielāko daļu pārkāpumu, saistībā ar kuriem VBTAI ierosināja pārbaudes lietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti