Veselības inspekcija nekonstatē higiēnas normu pārkāpumus Bruknas muižā

Veselības inspekcija Bruknas muižā veikusi pārbaudi, kuras laikā pārkāpumi netika konstatēti. Izvērtējot situāciju kopumā, higiēnas prasību ievērošana atzīta kā atbilstoša, par pārbaudes rezultātiem informēja Veselības inspekcijā.

Pārbaude veikta 9. septembrī, pamatojoties uz iesniegumu par iespējamiem higiēnas normu pārkāpumiem Bruknas "Kalna svētību kopienā". 

Inspekcijā skaidroja, ka priestera Andreja Mediņa pavadībā tika apskatītas Bruknas muižas telpas, kurās ikdienā mīt kopienā dzīvojošie cilvēki. Tāpat iepazīta muižas teritorija.

Tā kā normatīvajos aktos nav atrunātas speciālas prasības šāda tipa objektiem, vērtētas vispārējās higiēnas prasības ēkai.

Inspekcijas pārstāvji secinājuši, ka muiža ir nodrošināta ar ūdensvadu un kanalizācijas sistēmu, tajā ir dabiskais un mākslīgais apgaismojums, dabiskā un piespiedu ventilācija, centralizēta apkures sistēma – apkures katls ēkas pagrabā.

Gan pirmajā, gan otrajā ēkas stāvā ir dušas un tualetes, kā arī kopienas locekļiem divas reizes nedēļā ir nodrošināta iespēja mazgāties pirtī. Veļas mašīnas tiek izmantotas personīgās veļas mazgāšanai, gultas veļa tiek mazgāta centralizēti – Bauskā. Pārbaudes brīdī telpas bijušas tīras, teritorija sakopta, norādīja inspekcijā.

KONTEKSTS:

Biedrībā "Kalna svētību kopiena" Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi konstatējusi, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no desmit līdz 12 stundām dienā bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un pārkāpumu gadījumā tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu. Pirmā pārbaude veikta 5. augustā, bet atkārtota pārbaude – 20. augustā.

21. augustā Bruknas muižā ieradās Valsts darba inspekcijas (VDI) pārstāvji. VDI, nekonstatējot nekādus pārkāpumus, nolēma izbeigt lietvedību saistībā ar nepilngadīgo nodarbināšanu Bruknas muižā. Savukārt Valsts policija uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu par emocionālu vardarbību pret bērnu Bruknas kopienā.

Biedrības "Kalna svētību kopiena" vadītājs, prāvests Mediņš, reaģējot uz notiekošo, noliedza lielāko daļu pārkāpumu, saistībā ar kuriem VBTAI ierosināja pārbaudes lietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt