Dienas ziņas

Sēņojot atrod nesprāgušu kara lādiņu

Dienas ziņas

Prokurore, iespējams, prasīs cietumsodu

Sāk procesu par emocionālu vardarbību pret bērnu Bruknā

Sāk administratīvo lietu par emocionālu vardarbību pret bērnu Bruknas muižā

Valsts policija uzsākusi administratīvā pārkāpuma procesu par emocionālu vardarbību pret bērnu Bruknas kopienā, informēja policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Pašlaik policijā turpinās vēl viena resoriskā pārbaude par dažādiem iespējamiem pārkāpumiem kopienā.

Bērnu tiesību aizsardzības likumā norādīts, ka emocionāla vardarbība ir bērna pašcieņas aizskaršana vai psiholoģiska ietekmēšana, draudot viņam, lamājot, pazemojot viņu, bērna klātbūtnē vardarbīgi izturoties pret viņa tuvinieku vai citādi kaitējot viņa emocionālajai attīstībai. Par to var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 700 eiro.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) norāda, ka pārbaudē 5. augustā konstatēti arī citi iespējami pārkāpumi.

"Konstatēts, ka ir iespējama fiziska un emocionāla vardarbība no kopienas vadītāja puses, kā arī nesamērīgi garas darba stundas, pārtikas devu ierobežošana kā sods, ko viņi sauca par gavēni. Bet, protams, primāri kopienai nav tiesību nodrošināt šādu pakalpojumu, dēvētu par sociālo rehabilitāciju, jo tur tomēr uzturas bijušie ieslodzītie," sacīja inspekcijas pārstāve Evija Rācene.

Otro reizi inspekcija muižu pārbaudīja 20. augustā, un tad tajā joprojām atradies vismaz viens pusaudzis. Inspekcija policijas pārbaudes nekomentē, kā arī atsakās vērtēt, vai kopienā varētu būt pieļauti arī krimināllikuma pārkāpumi. Ar kopienas vadītāju Andreju Mediņu Latvijas Televīzijai sazināties neizdevās. Iepriekš viņš likuma pārkāpumus noliedzis.

KONTEKSTS:

Veicot pārbaudi biedrībā "Kalna svētību kopiena", kas darbojas Bruknas muižā Bauskas novadā, VBTAI kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi konstatējuši, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no desmit līdz 12 stundām dienā bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un pārkāpumu gadījumā tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu. Pārbaude veikta, reaģējot uz privātpersonas sniegtu informāciju par iespējamajiem bērnu tiesību pārkāpumiem, tostarp fizisko un emocionālo vardarbību. 

Informācija par pārbaudē konstatēto atbilstoši kompetencei nodota tālākai izvērtēšanai Valsts policijai, Pārtikas un veterinārajam dienestam un Valsts darba inspekcijai (VDI).

Bruknas muiža ir plaši pazīstama kā vieta, kur kopš 2001. gada darbojas sabiedriska organizācija “Kalna svētību kopiena” – vieta, kur tiek atveseļoti dažādās atkarībās nonākuši cilvēki. Rehabilitācijai pamatā ir lūgšanas un darba terapija, un, pateicoties tai, jau daudzu gadu garumā rit muižas ansambļa atjaunošana, sakopšana un labiekārtošana. Kopienas dibinātājs un "Kalna svētību kopienas" garīgais vadītājs ir priesteris Andrejs Mediņš.  

Mediņš konstatētos pārkāpumus sauc par meliem

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt