Par gandrīz 84 000 eiro pārdota Hāmaņa muiža Rīgā

Rīgas domes Īpašuma departaments par 83 756 eiro izsolē pārdevis Hāmaņa muižu Slokas ielā 41a,  pastāstīja departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

Īpašumu iegādājies SIA "Ad Verbum", kurš bija arī vienīgais izsoles dalībnieks. "Firmas.lv" pieejamā informācija liecina, ka uzņēmuma īpašnieki ir Marika Vidiņa, Viestarts Vidiņš un Zelma Vidiņa.

2017.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 1,80 miljoni eiro, bet peļņa - 36 108 eiro. Reģistrā norādīts, ka uzņēmuma saimnieciskā darbība saistīta ar tulkošanu.

Izsoles nolikums paredz, ka nekustamā īpašuma pircējam ne ilgāk kā četru gadu laikā no pirkuma līguma noslēgšanas atbilstoši Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes norādījumiem jāatjauno muižas ēka. Tāpat pircējam no Baldones ielas puses jāizbūvē piebrauktuve.

Muižas ēkas kopējā platība ir 405,50 kvadrātmetri, un tai ir pieguloša zeme 2074 kvadrātmetru platībā. Īpašums atrodas netālu no Latvijas Universitātes Botāniskā dārza, un teritorija ap to ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Atbilstoši spēkā esošajam Rīgas teritorijas plānojumam zemesgabals atrodas daļēji jauktas apbūves ar dzīvojamo funkciju teritorijā un daļēji apstādījumu un dabas teritorijā. Zemesgabals atrodas arī apbūves aizsardzības teritorijā "Āgenskalns".

Hāmaņa muiža celta 1886.gadā. Dzīvojamā ēka šajā kompleksā ievērojama ar vēlīnā klasicisma un neoklasicisma arhitektūras elementiem - tornīti, kolonnām, dekoratīviem skursteņiem, kā arī romantisma elementiem - XX gadsimta mūrēto paviljonu. No topogrāfiskā viedokļa muiža iezīmē Slokas ielas vēsturisko veidošanos IXX gadsimta sākumā.

Rīgas dome muižu savā pārziņā pārņēma 2012.gadā, taču pirms tam to apsaimniekoja SIA "Mono". Toreiz abu pušu attiecības tika risinātas tiesā, jo pašvaldības ieskatā arhitektūras pieminekļa stāvoklis pasliktinājās, jo nomnieks nedarīja neko, lai ēku sakārtotu un veiktu restaurācijas darbus. Turklāt 2007.gada vasarā iznomātajā īpašumā izcēlās ugunsgrēks.

Savukārt kompānija uzskatīja Rīgas domes lēmumu izbeigt nomas līgumu par prettiesisku un vērsās tiesā. Tiesas spriedums bija par labu Rīgas domei un "Mono" no telpām tika izlikti.

Līdz šim pašvaldība veikusi muižas konservācijas darbus un veikusi tās apsaimniekošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt