Pamatīgi iereibis un agresīvs lidmašīnas pasažieris no Latvijas nonāk Itālijas policijā

Pagājušajā nedēļā kāds Latvijas pilsonis savas neadekvātās rīcības dēļ pēc lidojuma nodots Itālijas likumsargiem. Savukārt divi neadekvāti pasažieri pēc lidojuma nodoti Latvijas likumsargiem, informēja Civilās aviācijas aģentūra (CAA).

Neskatoties uz aicinājumu pārdomāt savu rīcību lidojuma laikā, pagājušajā nedēļā lidojuma laikā no Rīgas uz Itāliju kāds Latvijas pasažieris savas neadekvātās rīcības dēļ tika nodots Itālijas likumsargiem. Pasažieris atradās būtiskā alkohola reibumā, uzvedās neadekvāti un neapzinājās savas rīcības sekas.

Visa lidojuma laikā Latvijas pilsonis pastāvīgi lietoja alkoholu un, izmantojot necenzētus vārdus, pieprasīja lidmašīnas apkalpei, lai viņš tiktu apkalpots primāri. Pāris minūšu pirms lidmašīnas nosēšanās, kad lidmašīnā bija aktivizēts brīdinājums “piesprādzēties”, pasažieris devās uz labierīcībām.

Ievērojot aviācijā noteikto aizliegumu lidmašīnas pacelšanās un nosēšanās brīdī izmantot labierīcības, lidmašīnas apkalpe aicināja pasažieri atgriezties savā sēdvietā. Tajā brīdī pasažieris kļuva īpaši agresīvs, kliedza un fiziski aizskāra lidmašīnas apkalpi.

Lidmašīnas apkalpe centās stipri iereibušajam pasažierim palīdzēt nokļūt uz sēdvietu, taču viņš kļuva arvien agresīvāks. Pasažieris pretojās, izmantojot fizisku spēku.

Lidmašīnas apkalpe nolēma ziņot pilotam par bīstamu incidentu un ar citu pasažieru palīdzību neadekvātā pasažiera rīcībspēju ierobežoja līdz lidmašīnas nosēšanās brīdim. Pēc lidmašīnas nosēšanās pasažieris turpināja uzvesties neadekvāti, tādēļ viņš tika nodots Itālijas likumsargiem.

Vienlaikus pagājušajā nedēļā pēc lidmašīnas nosēšanās starptautiskajā lidostā “Rīga” likumsargiem tika nodoti divi Latvijas pilsoņi, kuri lidojuma laikā uzsāka konfliktu savā starpā, iesaistot lidmašīnas apkalpi, tādā veidā apdraudot kopējo lidojuma drošību.

Pēc Civilās aviācijas aģentūras datiem, līdz šim brīdim lidmašīnas apkalpe ziņojusi par četriem gadījumiem, kad paaugstinātas bīstamības incidentu lidojuma laikā radījis pasažieris alkohola reibumā vai ar neadekvātu uzvedību. 2018. gadā bija šādi 11 gadījumi, bet 2017. gadā – 9 gadījumi.

Civilās aviācijas aģentūra atgādina, ka civilās aviācijas jomā pret neadekvātiem pasažieriem ir noteikta “nulles” tolerance. Pasažiera neadekvāta rīcība var novest pie smagām sekām – aviokompānijas ir tiesīgas atteikt šī pasažiera apkalpošanu nākotnē, kā arī var pieprasīt segt visus izdevumus, kas saistīti ar ārkārtas nosēšanos, ja tāda veikta.

Turklāt pasažierim var tikt noteikts naudas sods vai pat cietumsods par neadekvātu rīcību un lidojuma drošības apdraudēšanu.

Civilās aviācijas aģentūra informē, ka tiesu iestādes arvien stingrāk vēršas pret pasažieriem, kuri apdraud lidojuma drošību. Piemēram, šomēnes Lielbritānijā par agresīvu uzvedību lidojuma laikā alkohola ietekmes dēļ tiesa pasažierim piesprieda sešu mēnešu cietumsodu.

Civilās aviācijas aģentūra atgādina, ka drošība aviācijas nozarē ir prioritāte un aicina nopietni pārdomāt savu rīcību pirms lidojuma un lidojuma laikā, atsakoties no pārmērīgas alkohola lietošanas un darbībām, kas var kaitēt savai un citu cilvēku drošībai.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt