Pārplāno civilo lidojumu maršrutus pēc Irānas gaisa uzbrukuma Izraēlai

Irānas iepriekšējā naktī veiktais uzbrukums Izraēlai rada riskus civilās aviācijas gaisa kuģu lidojumu drošumam, tādēļ drošības nolūkā tiek pārplānoti gaisa kuģu lidojumu maršruti, informēja Latvijas valsts aģentūra "Civilās aviācijas aģentūra" (CAA).

CAA sadarbībā ar starptautiskajiem un nacionālajiem partneriem monitorē situāciju Tuvajos Austrumos, kā arī ciešā sadarbībā ar nacionālajiem pārvadātājiem analizē iespējamo situācijas attīstību.

Iepriekšējā naktī un šorīt Latvijas pārvadātājiem nebija lidojumu uz konflikta zonas valstīm vai lidojumu, kas tās šķērsotu, tādēļ Irānas veiktais uzbrukums neietekmēja Latvijas pārvadātāju darbību.

Tomēr ievērojot, ka tuvākajā laikā ir paredzami lidojumi, kuru maršrutā bija paredzēts izmantot konfliktā iesaistīto un to kaimiņvalstu gaisa telpu, ir īstenoti pasākumi, lai nodrošinātu gaisa kuģu lidojumu drošumu.

Tādējādi tuvākajā laikā lidojumi uz atsevišķiem galamērķiem būs garāki vai ar tehnisko apstāšanos, ietekmējot kopējo lidojuma laiku.

Minētie pasākumi īstenoti, lai izslēgtu jebkādus riskus pasažieru, lidojuma apkalpju un gaisa kuģu drošumam, norādīja CAA.

Tā vērsa uzmanību, ka, strauji mainoties situācijai, būtiski pieaug dezinformācijas apmērs, piemēram, attiecībā ar valstīm, kuru gaisa telpa ir slēgta. CAA informē, ka visu aktuālo informāciju par ietekmētajiem lidojumiem pasažieriem sniegs pārvadātāji.

KONTEKSTS:

Irāna no savas teritorijas sestdien raidījusi uz Izraēlu bezpilota lidaparātus. Irāna un Izraēla jau gadu desmitiem bijušas ienaidnieces, taču šis ir pirmais gadījums, kad Irāna no savas teritorijas vērsusi tiešu militāro uzbrukumu pret Izraēlu.

Izraēla rūpīgi apsver turpmāko rīcību pēc Irānas dronu un raķešu uzbrukuma. ASV gan paziņojusi, ka Vašingtona neiesaistīsies iespējamā Izraēlas atbildes uzbrukumā Irānai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti