Dienas ziņas

Aizvadīts O.Kalpaka atceres mēnesis

Dienas ziņas

Demonstrē Priekules un Virgas tautastērpus

Ozolniekos nomaina notekūdeņu attīrīšanas iekārtas

Ozolniekos nomaina notekūdeņu attīrīšanas iekārtas

Jau vairākus gadus Ozolnieki tiek dēvēti par „zaļo” ciematu. Pirmās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas Ozolniekos izbūvētas jau pagājušā gadsimta 50. gados, bet piektdien atklāja jaunu sistēmu. Tā ir pilnībā automatizēta un, izejot pilnu attīrīšanas ciklu, blakus esošajā Iecavas upē atkal nonāks tīrs ūdens.

Ūdensapgādes un kanalizācijas  sistēmas rekonstrukcijas projekta īstenošanu Ozolniekos uzsāka pagājušajā gadā. Ekspluatācijā jau nodots ūdens apgādes komplekss, bet piektdien tradicionālā atklāšanas lenta pārgriezta jaunizbūvētajām notekūdeņu attīrīšanas ietaisēm. Ekspriekšsēdētājam Mārim Aināram, kurš šo projektu aizsāka, šī ir jau trešā šāda objekta atklāšanas reize. „Tās tika būvētas pagājušā gadsimta 50. un 70. gados, un jaudas ziņā tās bija mazākas. Tepat blakus ir tā saucamās jaunās [attīrīšanas iekārtas], bet šīs ir visjaunākās ar vismodernāko tehnoloģiju un, kā saka,  - Iecaviņa garām tek, pilna kauna asariņu -, bet šoreiz būs tīri ūdeņi. Upi mēs arī nesagandēsim,” norāda Ozolnieku novada domes bijušais priekšsēdētājs Māris Ainārs.

Jaunajās attīrīšanas iekārtās visa sistēma darbojas automātiski. Pašlaik diennaktī tiek attīrīti 500 kubikmetri notekūdeņu, kas, izejot attīrīšanas ciklu, nonāk Iecavas upītē.

Šajā kompleksā izbūvēts arī notekūdeņu pieņemšanas punkts no autocisternām. Patlaban netīrie ūdeņi attīrīšanas iekārtās centralizēti nonāk tikai no centra, rūpnīcas un skolas pārsūknēšanas stacijām, bet projekta trešajā kārtā, kurā tiks rekonstruētas un izbūvētas jaunas notekūdeņu trases, paredzēti arī 300 jauni pieslēgumi privātmājām. „Tā kā pie ūdeņiem jau visi slēdzās klāt. Ir arī tendences - kā būs jaunie kanalizācijas vadi, tā slēgsies pie kanalizācijas,” saka Ozolnieku pašvaldības pārstāvis Ģirts Vīnavs.

Visu vairāk kā 3,5 miljonus eiro vērto projektu plānots pabeigt līdz šā gada nogalei, kad ekspluatācijā tiks nodota arī rekonstruētā un jaunizbūvētā kanalizācijas sistēma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti