Nostiprina savulaik noslīdējušo ceļa nogāzi un ceļa klātni pie Ērgļiem

Reģionālā autoceļa Koknese–Ērgļi (P79) posmā pie Ērgļiem (34.30.–35.00.km) notiek nogāzes un ceļa klātnes nostiprināšana, paziņojumā medijiem informēja “Latvijas Valsts ceļi”.

2018. gada janvārī, stipru lietavu rezultātā pārmitrinoties gruntij un paaugstinoties Ogres upes ūdens līmenim, autoceļa Koknese-Ērgļi 34,8. kilometrā nobruka ceļa klātne, un kopš tā laika ceļš tur tika sašaurināts un satiksme šī ceļa apmēram 150 metrus garajā posmā tika organizēta pa vienu joslu.

Lai rastu risinājumu ceļa posma remontam, veikta ģeotehniskā projektēšana un ceļa nogāzes stabilitātes modelēšana. Uz iegūtajiem datiem balstīta projekta izstrāde turpinājās līdz 2019. gada augustam, un to veica SIA “Projekts EAE”.

Šis ceļa posms pie Ērgļiem atrodas dabas parka "Ogres ieleja" teritorijā, un būvdarbi varētu kaitēt ligzdojošiem putniem, tāpēc darbus šogad bija iespējams uzsākt ne ātrāk kā 1. jūlijā.

Noslīdeņa zonā, kas atrodas 34,8. kilometrā un ir apmēram 100 – 150 metru gara, ceļa labajā pusē ir paredzēta drenāžas sistēmas izbūve. Savukārt ceļa kreisās puses nogāze tiks nostiprināta ar preterozijas paklāju un ātraudzīgiem krūmu stādījumiem.

Visā 700 metru garajā posmā notiks sāngrāvju rakšana un grants seguma izbūve 15 centimetru biezumā. Vēl darbu ietvaros tiks pārbūvētas un tīrītas caurtekas, kā arī tiks nostiprināta Ogres upes krasta līnija pie autoceļa 34,5. kilometra.

Remontdarbu zonā ir izvietoti vadstatņi un noteikts ātruma ierobežojums 30 un 50 kilometri stundā.

Būvdarbus veic SIA “8 CBR”, to līgumcena ir 264 918,84 eiro (ar PVN), kas tiks segti no valsts budžeta, un darbus plānots pabeigt līdz septembra beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt