Dienas ziņas

«Tautas panorāma» rīt Ogrē, Pļaviņās un Koknesē

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aglona gatavojas pāvesta Franciska vizītei

Nokavēta termiņa dēļ Aglonā neatļauj piketu pāvesta vizītes laikā

Aglonas bazilikā un tās sakrālajā laukumā aizvien gatavojas pāvesta Franciska vizītei. Tikmēr novada pašvaldība nupat izskatījusi vienu pieteikumu par piketu pāvesta vizītes laikā, tomēr tas noraidīts, norādot uz nokavētu pieteikšanās termiņu.

Pāvesta vīzītei vēl gatavojas

Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā pārvietojas karavīri, darbojas tehnika un rit gan baznīcas, gan tās apkārtējās teritorijas sakārtošanas darbi. Līdz pāvesta Franciska pastorālajai vizītei Latvijā atlikušas mazāk nekā divas nedēļas. Viens no darba grupas locekļiem prāvests Daumants Abrickis sola – lai arī darba vēl daudz, Aglona pāvesta vizītei būs gatava.

“Vēl pabeigt vajag to vietu, kur pāvests turēs Svēto misi - pāvesta altāri. Baznīcas fasāde jau ir nokrāsota. Zāles pļaušana, tādi darbi. Palīdzēja 15.augusts – jau bijām sakārtojuši, tagad turpinām to visu,” stāsta Abrickis.

“Mana ģimene, tēvs un māte ir no Latgales, no Šķilbēnu pagasta, un es nekad nebiju bijusi Aglonā. Es esmu pārsteigta, cik daudz viņiem vēl darba, ko darīt līdz pāvesta ciemošanās brīdim. Bet ir skaisti! Es domāju, ka tas ir svarīgi ne tikai ticīgajiem, bet vispārīgi, tas atkal dod tādu.. apgaismo Latgali vairāk nekā varbūt citreiz, pievērš citu tautu uzmanību. Es domāju – noteikti tas ir svarīgi visiem, ne tikai ticības cilvēkiem,” stāsta Aina Berķe, Aglonas bazilikas apmeklētāja no ASV.

Internetā dalību Svētajā misē Aglonā pieteica aptuveni 32 000 cilvēku. Tā kā sakrālais laukums ir piemērots vēl lielākam cilvēku daudzumam, misi Aglonā apmeklēt varēs arī tie, kas nepaguva reģistrēties. Drošības apsvērumu dēļ Aglonā gan vēlams ierasties laikus, jo pārbaudes notiks līdzīgi kā lidostās.

“Būtu vēlams jau līdz diviem būt laukumā. Ieplānot to laiku 9 – 14, var braukt jau uz 13, lai tiktu. Nezinām, cik gara tā rinda veidosies. Lai nav kā Dziesmu svētkos – sākās koncerts, cilvēki vēl ārā stāv uz to pārbaudi. Šie visi vārti būs paredzēti pārbaudei – seši vārti. Uzņemsim visus, kas būs, nepaliks neviens ārā, tikai, lai laicīgi atbrauc!” saka Abrickis.

Sakrālā laukuma teritorija tiks sadalīta sektoros, un laicīga ierašanās ļaus dievkalpojuma laikā atrasties pēc iespējas tuvāk pāvestam.

“Iespējams, ka pāvests arī brauks pa laukumu ar savu ''papa mobili''. Un tad, kad viņš brauks, būs drošības pasākumi. Tāpēc lai tas laukums būtu ar tām barjerām, lai cilvēki nevarētu izskriet uz tā ceļa. Būs atļauts nest iekšā dzeramo ūdeni tikai plastmasas pudelēs, tad varēs nest iekšā pārtiku, kādu savu maisiņā sagatavoto pārtiku ēšanai. Tāpat var nest iekšā saliekamu krēsliņu – maziņu. Tāpat arī lietusmēteli nest iekšā,” stāsta Aglonas bazilikas draudžu prāvests.

Piketu noraida

Šonedēļ Aglonas novada domē skatīts arī kādas entuziastu grupas septiņu cilvēku sastāvā iesniegums par iespēju rīkot piketu saistībā ar baznīcas nostāju pret abortu, pedofilijas un homoseksualitātes skandāliem.

“Mēs izskatījām šo pieteikumu, un dome noraidīja. Pamatojoties uz likumu. Pirmkārt, tur [pieteikums] bija jāiesniedz vismaz 10 dienas pirms [piketa]. Tas netika izdarīts, sanāca, ka vajadzēja iesniegt piektdien, viņi iesniedza pirmdien.

Ja ir liels pasākums, var noraidīt, ja viņi traucē.

Mums reāli te būs tik daudz cilvēku, nav pat īsti, kur viņus nolikt. Mums pašiem nav savas zemes, arī mēs šeit stāvam uz bazilikas zemes, un bazilikai šī attieksme ir noraidoša,” skaidro Aglonas novada domes priekšsēdētājs Juris Butēvics.

Piketētājus nevēlas redzēt Aglonas bazilikas draudžu prāvests: “Nevajadzētu tos piketētājus šeit, jo tas būs lūgšanu pasākums, nevis... Visādas ir tās cilvēku problēmas. Man liekas – tam vajag atrast citu, tādu attiecīgāku vietu, kur varētu piketēt, nevis šeit dievkalpojuma laikā.”

Piketa pieteicēji domes lēmumu vēl var pārsūdzēt.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti