No «Tukuma piena» pilsētas kanalizācijā noplūdušas 2,5 tonnas saldā krējuma

No uzņēmuma AS "Tukuma piens" Tukuma pilsētas kanalizācijas sistēmā noplūdušas 2,5 tonnas saldā krējuma, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma pārstāvis Armands Artihovičs.

Viņš skaidroja, ka negadījums noticis pagājušajā naktī. To, visticamāk, izraisīja kāda darbinieka vai darbinieku cilvēciska neuzmanība, nepareizi saslēdzot saldā krējuma ražošanas līnijas vārstus.

Uzņēmumā notiek iekšēja izmeklēšana par notikušo.

Artihovičs atzīmēja, ka patlaban vēl nav aplēsti iespējamie zaudējumi, taču esot skaidrs, ka tie būšot samērā lieli, jo tos veidos ne tikai 2,5 tonnas kanalizācijā aizplūdušais saldais krējums, bet arī darbs, kas nepieciešams, lai likvidētu radušās sekas gan uzņēmumā, gan Tukuma ūdens attīrīšanas iekārtās.

"Tukuma piena" pārstāvis norādīja, ka uzņēmums apsver iespēju tuvākā nākotnē ieviest kādu aizsardzības un uzraudzības sistēmu, lai nepieļautu šādu situāciju atkārtošanos.

Pašlaik SIA "Tukuma ūdens" attīrīšanas iekārtas tiek galā ar situāciju, dūņas ir dzīvas, taču rezervuārā izveidojusies putojošu taukvielu kārta, pastāstīja Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālās vides pārvaldes direktore Inguna Pļaviņa. Tāpat nav konstatēts piesārņojums Šlokenbekas dzirnavezerā.

"Tukuma ūdens" pārstāvis ir informēts, ka gadījumā, ja būs nepieciešams, iespējams nodrošināt speciālu ierīci ūdens atbrīvošanai no tauku slāņa, skaidroja Pļaviņa, piebilstot, ka dienests brīvdienās uzraudzīs situāciju.

Arī "Tukuma ūdens" pārstāvis  apliecināja, ka situācija attīrīšanas iekārtās tiek kontrolēta un piebilda, ka kritiskākais brīdis bijis no rīta.

VVD pret AS "Tukuma piens" sācis administratīvo lietvedību. "Tā ir neuzmanība vai paviršība," situāciju komentēja VVD pārstāve.

 Vides dienesta inspektori norādīja, ka “Tukuma ūdens” kanalizācijas attīšanas sistēmas nav projektētas tik lielam taukvielu saturam. Uzlikti trīs kompresori, kas pūš gaisu bioloģisko dūņu baseinos, un pagaidām dzīvā radība Šlokenbekas dzirnavu ezerā pagaidām nav apdraudēta.

VVD pārstāve Anna Adamsone: Par situāciju TukumāBaiba Kušķe
  Pašlaik SIA "Tukuma ūdens" attīrīšanas iekārtas tiek galā ar situāciju, dūņas ir dzīvas, tāpat nav konstatēts piesārņojums Šlokenbekas dzirnavezerā, Latvijas Radio pastāstīja Valsts vides dienesta Ventspils reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece Anna Adamsone.

  Arī sestdien un svētdien inspektori kontrolēs situāciju, un pašlaik nav pamata lielam uztraukumam, atzina Adamsone.

  Pirms pusotra gada Šlokenbekas ezers piedzīvoja lokālu ekoloģisko katastrofu. Pilsētas kanalizācijas attīrīšanas iekārtas netika galā ar piesārņoto ūdeņu apjomu. Tas izraisīja smagas sekas videi – zivju masveida bojāeju.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti