Dienas ziņas

Apdraudēti krūts mamogrāfijas skrīninga izmeklējumi

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Uzņēmēji nosūta kravu vairāk nekā simttūkstoš eiro vērtībā

No Rumbulas uz Ukrainas frontes karstajiem punktiem ceļos 100 000 eiro vērta palīdzība

Iezīmējot gadu kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, atbalsta iniciatīva "Brīva Ukraina Eiropā" ar vietējo uzņēmēju un privāto ziedotāju palīdzību ir sagādājuši lielapjoma sūtījumu, kurā ietilpst pirmās nepieciešamības preces 100 000 eiro vērtībā. Sūtījums uz Ļvivu šonedēļ sāks ceļu no Rumbulas Industriālā parka.

No Rumbulas uz Ukrainas frontes karstajiem punktiem ceļos 100 000 eiro vērta palīdzība
00:00 / 02:35
Lejuplādēt

Atbalsta iniciatīva "Brīva Ukraina Eiropā" ir kustība, kas regulāri atbalsta ukraiņus ar dažādiem ziedojumiem jau kopš 2014. gada, sadarbojoties ar Ļvivas Medicīnas korpusu. Lielākoties tā ir palīdzība Ukrainas armijas brīvprātīgajiem. Pašlaik iniciatīvas stratēģiskais partneris ir arī biedrība "Labdarības lapa", kas iesaistās ziedojumu vākšanā.

Kustībā lielākoties darbojas cilvēki ar iepriekšējo pieredzi Zemessardzē, kas nodrošina kontaktus ar Ukrainas armijas brīvprātīgo vienībām. Tas savukārt ļauj saprast, kas ir vajadzīgs, organizēt ziedojumus un tad bez starpniecības nodot akūti nepieciešamās preces un ekipējumu.

Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā kustība ir nosūtījusi vairāk nekā 30 palīdzības kravu, tostarp paši bijuši arī Ukrainā. Pārsvarā ziedojumos ir dažāds armijas ekipējums, mašīnas, termoveļa, medicīnas preces un strāvas ģeneratori. Visas pirmās nepieciešamības preces, ko lūdza Ukrainas armija.

"Šis ziedojums ne ar ko nav atšķirīgs, vienkārši tas ir pietiekami liels. Mēs esam pateicīgi un priecīgi, ka tas ir izdevies šogad. Pagājušajā gadā mēs apmēram 30 dažādas kravas – mazākas, bet regulāri – esam sūtījuši uz Ukrainu. Un mēs atšķiramies no citām labdarības organizācijām tieši ar to, ka mēs palīdzam Ukrainas armijai. Mēs uzskatām, ka Ukrainas armija ir tā, kura var atbrīvot Ukrainu no iebrucējiem, nodrošināt mieru Ukrainā. Un, protams, Ukrainas armijas uzvara nozīmēs arī Latvijas uzvaru un mazāku apdraudējuma līmeni Latvijai," sacīja viens no atbalsta iniciatīvas īstenotājiem Kārlis Krastiņš.

Kārlis Krastiņš par 100 000 eiro vērto kravu Ukrainas armijai
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Šoreiz sūtījumā ir pirmās nepieciešamības preces vairāk nekā 100 000 eiro vērtībā. Uz Ukrainu sūtīs divus lieljaudas strāvas transformatorus, lielu skaitu mazjaudas strāvas ģeneratoru, medicīnas preces, termālās redzamības iekārtas, optiskos tēmekļus, divas vieglās automašīnas, instrumentus un daudzas citas preces.

Sūtījums ir patiesi iespaidīgs, un konkrētās preces ir pieprasītas Ukrainas armijas vienībās.

Sākotnēji sūtījums ceļos uz Ļvivu, lai pēc tam tiktu nogādāts armijai frontes karstajos punktos.

Šo palīdzības kravu palīdzējuši sagādāt gan uzņēmēji, gan privātpersonas. Viens no ziedotājiem ir “Latvijas finieris”. Uzņēmumā lemts, ka no katra pārdotā bērza kubikmetra ziedos 5 eiro. Tas ļāvis pērn dažādām Ukrainas atbalsta organizācijām ziedot divarpus miljonus eiro.

“Biznesa galvenais mērķis, protams, ir gūt peļņu. Bet mēs varam strādāt tikai tādā valstī, kas ir demokrātiska, kur valda miers. Tas ir svarīgi. Tikai kopā mēs to varam izdarīt,” sacīja “Latvijas finieris” biroja vadītāja, zemessardze Jolanta Medne.

Vairākums organizācijas brīvprātīgo ir uzņēmēji vai strādā pilna laika darbu. Tas viss tiek darīts paralēli. Viņu vidū ir Kārlis Krastiņš, kurš ikdienā ir finansists, “Prudentia” vadošais partneris, kā arī zemessargs. “Ir doma par nākamo. Mums ir uzņēmumi kā “Latvijas finieris”, kas ziedo pēc jau noteikta plāna. Mums ir konkrēta doma palīdzēt vienai ukraiņu vienībai tieši saistībā ar droniem,” atklāja Krastiņš.

Jau tiek gatavots nākamais sūtījums, jo palīdzību lūguši vēl trīs bataljoni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti