Panorāma

Uldim Bērziņam aizejot

Panorāma

Plāno stingrāk ierobežot plastmasas izmantošanu

KPV LV atjauno agrāko nosaukumu un valdi

No bijušās «KPV LV» valdes prasīs iztērētos līdzekļus par neatļautu partijas nosaukuma maiņu

Partija “Par cilvēcīgu Latviju” Uzņēmumu reģistram, nereģistrējot tās nosaukumu, atgriezusies pie iepriekšējā nosaukuma – “KPV LV”, un atjaunota arī agrākās valdes darbība. Valdes pārstāvji solījuši turpināt sakārtot partiju un regresa kārtībā prasīt līdzekļus no nu jau bijušās partijas vadības, kas Uzņēmumu reģistrā iesniedza nekorektus dokumentus. 

Partijas “KPV LV” valdes maiņa  notikusi kā pa amerikāņu kalniņiem, dažu mēnešu laikā sasaucot vairākas pilnsapulces un pārvēlot partijas vadību. Tagad Uzņēmumu reģistrs konstatējis, ka par valdes locekļiem apstiprināmi pirmajā kongresā ievēlētie. Partijas valdes loceklis Artūrs Vējš norādīja, ka iepriekšējā valde, tās apstiprināšanu panākuši maldinot par dalībnieku skaitu, kas piedalījušies balsojumos.

“Ir izveidojies precedents, kā var iegūt varu. Viltojot dokumentus, pieaicinot jaunus. Šādā veidā ir iespējams pārņemt varu jebkurā partijā, it sevišķi tādā, kura saņem valsts budžeta līdzekļus,” notikušo skaidroja Vējš. 

Atceltās valdes locekļiem tikšot atprasīti politiskā spēka budžeta līdzekļi, kurus tie iztērēja, iesniedzot dokumentus Uzņēmumu reģistrā, kā arī  par citiem veiktajiem tēriņiem. 

Vējš norādīja: “Ir atsevišķas epizodes, kur bez noslēgtiem līgumiem ir veiktas naudas apmaksas. Nav līgumi. Šādos gadījumos vērsīsimies, lai valde atmaksā.”

Nu jau bijusī partijas priekšsēdētāja un Saeimas deputāte Ieva Krapāne uz Latvijas Televīzijas zvaniem neatbildēja, taču ziņu aģentūrai LETA norādījusi, ka Uzņēmuma reģistra veiktās izmaiņas ir “tehniskas” un aicinājusi partijas biedrus nereaģēt uz provokācijām un turpināt gatavoties vietvaru vēlēšanām.  

Tikmēr jaunievēlētie valdes pārstāvji pieļauj, ka viņuprāt negodprātīgie biedri, varētu tikt no partijas izslēgti un tiem varētu būt liegums startēt pašvaldību vēlēšanās. Neoficiāli zināms, ka vēlmi kandidēt Limbažu novadā bija izteicis Saeimas frakcijas vadītājs Māris Možvillo.

KONTEKSTS:

Domstarpības starp "KPV LV" valdi no vienas puses un vismaz daļu valstī pie varas esošajiem "KPV LV" politiķiem iezīmējušās jau kopš pērnā gada vasaras. "KPV LV" valde janvāra beigās plānoja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam nodot audioierakstu no kādas saziņas aplikācijas, kurā kāds partijas Saeimas deputāts runājot par, visticamāk, "KPV LV" deputātu balsu iespējamu pirkšanu.

Līdz ar Uzņēmumu reģistra lēmumu reģistrēt jaunu valdi daļa biedru vērsušies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un tiesā, uzskatot, ka notikusi dokumentu viltošana. Vairāki biedri arī aicina uz laiku apturēt partijai piešķirto valsts finansējumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti