No amata atbrīvots VID vadītājas vietnieks Tālis Kravalis

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ināra Pētersone vakar no amata atbrīvojusi savu vietnieku Tāli Kravali, Tā intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" informēja Pētersone.

Kravalim beigusies augstākā līmeņa pielaide valsts noslēpumam un viņš nav lūdzis to pagarināt. Ņemot vērā, ka VID vadītāja vietnieka amatā bez šādas pielaides nav iespējams strādāt, pieņemts lēmums Kravali atbrīvot no amata.

Informācija VID mājaslapā liecina, ka Kravaļa vietā Muitas pārvaldes vadītāja pienākumu izpilde uzticēta Ingrīdai Gulbei-Otaņķei.

VID Komunikācijas daļā informēja, ka 29.februārī, ar Kravali ir izbeigtas valsts civildienesta attiecības, jo bez šīs speciālās atļaujas nav iespējams pilnvērtīgi veikt amata pienākumus. Tas nozīmē, ka šobrīd Kravalis vairs neieņem nekādu amatu VID - nedz ģenerāldirektora vietnieka muitas jomā, nedz Muitas pārvaldes direktora.

Atbrīvotais Muitas pārvaldes priekšnieks Pētersones lēmumu sola pārsūdzēt Finanšu ministrijā.

Tikmēr Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Finanšu ministrijā iesniegusi informāciju saistībā ar, iespējams, negodprātīgiem darbiniekiem VID Finanšu policijā. 

Jau kopš pagājušā gada rudens, kad Kravalis tika atstādināts no amata, viņa amata pienākumus pilda viena no viņa vietniekiem Gulbe-Otaņķe. "Darbs muitas jomā turpinās un tiek veikts pilnvērtīgi. Šobrīd lēmums par turpmāko rīcību saistībā ar ģenerāldirektora vietnieka muitas jomā, Muitas pārvaldes direktora amata vietu vēl nav pieņemts. Visticamāk, pirms galīgā lēmuma pieņemšanas tas tiks pārrunāts arī ar finanšu ministri," informēja VID.

Kā ziņots, pret VID vadītāja vietnieku, Muitas pārvaldes vadītāju Kravali bija ierosinātas vairākas disciplinārlietas.

Kā norādīja Pētersone, viena lieta izbeigta bez pārkāpumu konstatācijas, vienā Kravalim izteikts rājiens, bet vēl vienā pārbaude turpinās.

Jau vēstīts, ka Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldē iepriekš tika uzsāks kriminālprocess pret Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes vadītāju Tāli Kravali, kurš ir atstādināts no amata.

Pret Tāli Kravali Valsts ieņēmumu dienestā  ir ierosinātas arī trīs disciplinārlietas. Viena no disciplinārlietām arī saistīta ar neizpaužamu ziņu izpaušanu. Kravalim noteikts pagaidu aizliegums atrasties darba vietā un veikt darba pienākumus, saglabājot mēnešalgu un sociālās garantijas, kā to nosaka Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likums.

Valsts ieņēmumu dienesta vadība par Eiropas Savienības tranzīta regulas prasību neieviešanu uz disciplinārlietas laiku atstādinājusi muitas priekšnieku Tāli Kravali.  

Šobrīd Eiropas regulas prasības paredz, ka, lai saņemtu kravas tranzītam nepieciešamos pavaddokumentus, krava fiziski jāuzkrauj uz mašīnas, jānoplombē un tikai tad jāsāk dokumentu kārtošanu. Kaut šie nosacījumi jau 10 gadus attiecas arī uz muitas procedūrām Latvijā, te tas darīts pretēji – no sākuma kārtota dokumentācija un tikai tad uzkrauta attiecīgā krava. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt