Panorāma

Ierobežo satiksmi un pārvietošanos

Panorāma

Rododendru audzētāju dāvana Latvijas simtgadē

Aizdomīga atkritumu glabātava Kandavā

Nesakoptā Kandavas atkritumu šķirotava, iespējams, saistīta ar nelegālu atkritumu importu

Atkritumu šķirotava, kuras nesakoptā teritorija piesaistījusi Kandavas novada iedzīvotāju uzmanību, iespējams, saistīta ar nelegālu atkritumu importu. Tā stāsta Valsts vides dienestā (VVD), solot jau tuvākajā laikā objektā veikt papildu pārbaudes. Latvijas Televīzijas sastaptais uzņēmuma ražošanas vadītājs pārmetumus par nenorobežoto teritoriju noraidīja, bet uz jautājumiem par atkritumu izcelsmi atbildēja izvairīgi.

Pārstrādājamo atkritumu glabāšanas un šķirošanas punkts Kandavas novada Cēres pagasta “Priedītēs” darbojas jau kopš februāra. Sākumā tajā rosījās individuālais komersants “4red”, bet jūlija vidū tas darbību apturēja un vēl novembra sākumā bija valstij parādā aptuveni 11 tūkstošus eiro. Tagad stafeti “Priedītēs” pārņēmis uzņēmums “Galangal”. Bet nenorobežotā atkritumu šķirošanas punkta teritorija piesaistījusi vietējo iedzīvotāju uzmanību, kas nu jau atkārtoti vērsušies pašvaldībā.

No aptuveni 150 tonnām polietilēna plēves krāvuma daļa atrodas zem klajas debess un brīvi pieejama, piemēram, savvaļas dzīvniekiem. Tāpat jebkuram teritorija pieejama, lai pielaistu tai uguni.

Vides dienestā norāda – objekts ir apsekots, bet atzīst, ka teritorijas norobežojumam nav pievērsta pietiekama uzmanība, lai arī ar attiecīgo uzņēmēju problēmas esot bijušas jau iepriekš.

"Objektos bija ļoti lielas nekārtības. Labi, atkritumi nav nekāda pateicīgā prece vai darbības objekts, bet mums ir kontroles objekti, kas arī veic darbības ar atkritumiem, kur viss ir sakārtots. Tajās vietās teritorijās bija vienkārši haoss, netīrumi. Nekādas uzskaites vienā no objektiem," informēja VVD.

Agrākais individuālais komersants, tagad SIA “Galangal” ražošanas vadītājs gan norāda – nepieciešamās atļaujas uzņēmums ir saņēmis un viss noris atbilstoši likumam.

Uzņēmuma pārstāvis Uģis Grantiņš sarunās ar LTV ir nevaļīgs. Atkritumi apkārt mētājoties, jo nupat krauti mašīnā un vēl nav paspēts saslaucīt pāri palikušo.

VVD pieļauj, ka problēmas šajā objektā varētu būt ne tikai ar to, kā tiek uzturēta teritorija, bet arī ar pašiem atkritumiem. Iespējams, daļa no tiem šeit nemaz nedrīkstētu būt.

Pagājušajā nedēļā VVD apturēja trīs nelegālu atkritumu pārrobežu pārvadājumus no Skandināvijas caur Ventspils ostu. Viena no problēmām - pavaddokumentos norādīts nepareizs galamērķis.

Kandavas novadā izkrauta viena no kravām, kur bija nepareizie dokumenti. Galamērķis dokumentos esot Sēja.

Tur reģistrēts cits SIA “Galangal” īpašniekam piederošs uzņēmums SIA “Agreggare”. Vai daļa no “Priedītēs” izkrautajām aptuveni 150 tonnām polietilēna plēves patiesībā bija jāved uz turieni, Grantiņš nekomentē. Viņš atbildot par šķirošanu un kravām, kas ienāk un iet prom.

VVD sola tuvākajā laikā objektā veikt papildu pārbaudes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt