Panorāma

Atkritumus šķiro kūtri

Panorāma

Valsts tomēr daļēji finansēs internātskolas

Par finansējumu veselības aprūpei joprojām strīdi

Nerimst strīdi par finansējumu veselības aprūpei

Veselības aprūpes nozares pārstāvji  joprojām ir neapmierināti, ka valdība vairās likumos fiksēt konkrētu veselības nozares budžeta apjomu – 4% no iekšzemes kopprodukta (IKP) 2020.gadā. Par to kārtējās diskusijas otrdien, 24. oktobrī, izcēlās Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē.

Lai arī valdība solījusi lielāko budžeta pieaugumu tieši veselības nozarei, tās pārstāvji norāda, ka tas var nesniegt cerēto un ka eiforijai par papildu finansējumu var nebūt pamata, jo nav garantiju ilgtermiņā. Asāka domu apmaiņa par to otrdien izvērtās starp Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības vadītāju Valdi Keri un premjeru Māri Kučinski (Zaļo un Zemnieku savienība).

"Patiešām, 2019. un 2020. gadā ir paredzēts, ka nozares finansējums apstājas vienā līmenī 1,052 miljardi, kas nozīmē, ka 2020. gadā solīto 4% vietā ir tikai 3,3%. Un arī Veselības ministrijas sapnis par 12% no vispārējās valdības izdevumiem nepiepildīsies, jo būs tikai 9%," teica Keris.

Savukārt premjers norādīja: "Dot solījumu tālāk, kuriem ir finansiālas sekas – tas faktiski nozīmē pārtraukt budžeta izskatīšanu Saeimā, arī trīsgadu budžetu. Un sākt visu no sākuma. (..) Tas, kas ir iepriekšējās sēdēs bijis, par ko vienojāmies, tas ir viss, ko var valdība. Citas diskusijas diemžēl nevar būt."

Premjera pusē ir arī citi NTSP partneri, tādēļ kopēju atbalstu budžeta virzībai šīs atšķirīgās nostājas neietekmēšot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti