NEPLP pieļauj sodus jau decembrī iecerētajā pārejā no LNT uz jaunu TV kanālu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) otrdien, 12.novembrī, saņēma koncerna “All Media Baltics” iesniegumu par iecerētajām izmaiņām LNT kanāla darbībā, taču padomes pārstāvis Ivars Āboliņš skaidroja, ka šādas izmaiņas nemaz nav iespējams, tā vieta būtu jāsaņem jauna apraides atļauja.

ĪSUMĀ:

  • NEPLP saņēma koncerna iesniegumu par LNT apraides nosacījumu maiņu.
  • NEPLP: Likums nepieļauj apraides nosacījumu maiņu.
  • Jaunas apraides atļaujas iegūšanai nepieciešams ilgāks laiks – 2-3 mēneši.
  • Koncerns vēlas slēgt LNT kanālu no 2.decembra.
  • NEPLP sekos līdzi kanāla darbībai, gatava reaģēt uz  pārkāpumiem.
  • Bargākais sods var būt licences atņemšana, ja neievēros programmas nosacījumus.
  • „Jaunā Vienotība” rosinās runāt pa sociālajām garantijām komercmediju darbiniekiem no 2021.gada.
  • JV: Jārunā arī par plašāku valsts atbalstu kvalitatīvam ziņu saturam komercmedijos.

Partiju apvienības „Jaunā Vienotība” frakcija otrdien, 12.novembrī, tikās ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP), kā arī LNT un TV3 Ziņu dienesta pārstāvjiem, lai apspriestu koncerna „All Media Baltics” plānu jau no decembra mainīt esošā kanāla LNT saturu, ziņu dienestu apvienošanu un vairāku darbinieku atlaišanu.

Pēc tikšanās NEPLP pārstāvji atzina, ka likums nepieļauj „All Media Baltics” iecerēto apraides nosacījumu maiņu. Savukārt jaunas apraides atļaujas iegūšanai nepieciešams krietni ilgāks laiks.

 „Latvijas likumdošana nosaka, ka programmas formāts nav maināms, līdz ar to šādas izmaiņas, kas maina programmas formātu, nav iespējamas,” skaidroja NEPLP loceklis Ivars Āboliņš.

“Mēs rīt padomē tiksimies ar „All Media Baltics” vadību, un nākamnedēļ izskatīsim šos dokumentus un pieņemsim kādu lēmumu. Taču atkārtoju, ka šobrīd programmas formāts nav maināms, un, lai iegūtu jaunu apraides atļauju, komersantam, pēc mūsu aprēķiniem, ir nepieciešami divi vai trīs mēneši,” sacīja Āboliņš.

“Viņi ir informējuši, ka vēlas to darīt [slēgt LNT kanālu] no 2. decembra. Mūsu monitoringa centrs pārbaudīs un, ja konstatēs, ka netiek ievēroti apraides atļaujas nosacījumi, sekos attiecīga rīcība un nopietnākas sekas. Es ticu, ka „All Media Baltics” ievēros likumus, taču bargākais sods var būt arī licences atņemšana, ja netiks ievēroti programmas pamatnosacījumi,” sacīja Āboliņš.

Savukārt „Jaunās Vienotības” frakcijas vadītājs Ainārs Latkovskis uzsvēra, ka no 2021. gada plānotās nodokļu reformas kontekstā jārunā par sociālo garantiju paplašināšanu arī privātajos medijos strādājošajiem.

Savukārt LNT ziņu dienesta likvidēšanas kontekstā jārunā par plašāku valsts atbalstu citiem kvalitatīva ziņu satura nodrošināšanas veidiem arī komerciālajos plašsaziņas līdzekļos.

“Viena svarīga lieta ir žurnālistu sociālā neaizsargātība, un kādi soļi būtu jāsper. Tas ļoti sakrīt ar koalīcijas partiju iecerēto nodokļu reformu. Mēs uzskatām, ka pakāpeniski jāpāriet no autortiesībām uz pilntiesīgiem darba līgumiem medijos. Jau nākamajā trešdienā aicināsim uz frakciju Finanšu ministrijas un žurnālistu pārstāvjus, lai runātu par tālākajiem soļiem,” sacīja Latkovskis.

“Mēs, protams, arī saprotam, ka mediju vide mainās. Mediju atbalsta fonds ir ļoti svarīgs, un jāpaplašina tā darbība, jābeidz šī sašaurināta pieeja tā rīkotajos konkursos. Iespējams, konkursi jāveido tā, lai veidotu sabiedriski politiskus, analītiskus raidījumus, nevis vienkārši noteiktu tēmu atspoguļojumu, piemēram, par Latvijas simtgadi vai viltus ziņām. Tas, protams, Mediju atbalsta fondam paģēr arī vairāk līdzekļu,” sacīja politiķis.

KONTEKSTS:

Mediju koncerns “All media Baltics” nolēmis attīstīt sieviešu auditorijai domātu kanālu “TV3 Life”, atsakoties no komerckanāla LNT zīmola. Kā koncerna vadošais kanāls pozicionēts TV3, uz kuru plānots pārnest arī daļu LNT Ziņu dienesta raidījumu. Bet jau tagad ir skaidrs, ka vairāki desmiti medija darbinieku darbu zaudēs.

Kad 2012. gadā TV3 īpašnieks – starptautiskais mediju koncerns MTG iegādājās telekompāniju LNT, Konkurences padome (KP) darījumu apstiprināja ar nosacījumiem. Piemēram, vēl piecus gadus abām programmām – TV3 un LNT – jāsaglabā neatkarīgas un patstāvīgas ziņu raidījumu redakcijas un līdzšinējais ziņu raidījumu daudzums.

2017. gada martā MTG paziņoja, ka pārdos savu raidorganizāciju biznesu Baltijas valstīs "Providence Equity Partners" Lietuvas uzņēmumam UAB "BITE Lietuva". Bijušo MTG biznesu nodēvēja par "All Media Latvia." KP darījumam atļāva notikt tā paša gada oktobrī, gan ar vairākiem noteikumiem, tostarp, ka apvienotais uzņēmums arī turpmāk nedrīkstēs sasaistīt televīzijas programmu grupu "TV3", "3+", "TV6" ar televīzijas programmu grupu LNT un "Kanāls 2" pārdošanai citiem tirgus dalībniekiem to tālākai izplatīšanai skatītājiem.

KP informēja Latvijas Radio, ka noteikums par abu kanālu ziņu dienestu neapvienošanu bija spēkā līdz 2017. gada 31. decembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti