Mediju uzraugs aizvien neredz iespēju izmaiņām kanāla LNT apraidē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājas vietnieks Ivars Āboliņš aizvien neredz iespēju mainīt apraides atļaujā noteikto formātu. To Āboliņš šodien pauda sarunā ar Latvijas Radio pēc padomes tikšanās ar "All Media Baltics" vadību.

Mediju uzraugs aizvien neredz iespēju izmaiņām kanāla LNT apraidē
00:00 / 01:13
Lejuplādēt

Kanāliem LNT un TV3 ir sava apraides atļauja ar darbības pamatnosacījumiem. Trešdien, 13. novembrī, kompānijas vadība informēja padomi par uzņēmuma nākotnes plāniem. Padome iesniegtos dokumentus plāno vērtēt nākamnedēļ. Savukārt lēmums jāpieņem mēneša laikā – līdz 13. decembrim, ko padome arī izdarīs, informēja Āboliņš. Iepriekš kompānija "All Media Baltics" informēja, ka LNT ziņas pārtrauks raidīt no 2. decembra.

"Šobrīd es neredzu nekādu iespēju, kā kompānija varētu mainīt apraides atļaujā noteikto formātu, ja likums skaidri nosaka, ka formāts nav maināms. Taču tas būs padomes kopīgs lēmums un mēs šos dokumentus analizēsim un pieņemsim lēmumu likumā noteiktajā kārtībā. Likums nosaka, ka formāts nav maināms. Tātad "All Media Baltics" pašreizējais formāts paredz vispārēju formātu. Taču izmaiņas uz šauru nišas kanālu vai jebkādas citas izmaiņas nav iespējamas, jo ir diezgan acīmredzami, ka vispārējs formāts ir paredzēts visiem cilvēkiem, nevis šaurai nišai. Ja mūsu lēmums būs negatīvs viņiem, tad kompānijai, acīmredzot, būs jāsniedz pieteikums jaunai apraides atļaujai, un šī pieteikuma izvērtēšana, pēc mūsu aplēsēm, var aizņemt divus, trīs, varbūt vairāk mēnešus. Likumā paredzētajā kārtībā es šobrīd neredzu nekādu iespēju, ka pieteiktās pārmaiņas varētu tikt sāktas realizēt no 2. decembra, jo apraides atļaujā ir paredzēts konkrēts ziņu apjoms, konkrēts formāts un tas kompānijai bez šaubām ir jāievēro. ["All Media Baltics" vadītājs Kristians] Antinga kungs apliecināja, ka kompānija ievēros Latvijas likumus," sāka Āboliņš.

KONTEKSTS:

Mediju koncerns “All media Baltics” nolēmis attīstīt sieviešu auditorijai domātu kanālu “TV3 Life”, atsakoties no komerckanāla LNT zīmola. Kā koncerna vadošais kanāls pozicionēts TV3, uz kuru plānots pārnest arī daļu LNT Ziņu dienesta raidījumu. Bet jau tagad ir skaidrs, ka vairāki desmiti medija darbinieku darbu zaudēs.

Latvijas Žurnālistu asociācija LNT slēgšanu nosaukusi par pēdējās desmitgades sliktāko notikumu Latvijas elektronisko mediju nozarē.

Āboliņš iepriekš sacīja, ka iecerētā formāta maiņa neatbilst Latvijas likumiem. "Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 24. panta  trešā daļa skaidri nosaka, ka programmu formāts nav maināms. NEPLP apraides atļaujā apstiprinātā LNT saturiskā un tematiskā ievirze ir vispārēja un nekādā gadījumā nav maināma uz šauru nišas formātu, kas paredzēts kādai specifiskai auditorijai, kā izskanējis publiskajā telpā. Latvijā veidots saturs neapšaubāmi ir viena no NEPLP prioritātēm. Esošā LNT apraides atļauja paredz, ka vismaz 4 % nedēļas raidlaika LNT ēterā jābūt ziņām," pauda Āboliņš.

“All Media Baltics” preses paziņojumā norāda, ka visas savas darbības veic saskaņā ar normatīvajiem aktiem un ka uzņēmuma vadība labprāt iepazīstinās NEPLP ne vien ar plānotajām izmaiņām kanālos, bet arī kopējo mediju grupas attīstības stratēģiju. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem Latvijā grozījumi apraides licencē ir jāiesniedz vismaz 20 darba dienas pirms izmaiņu veikšanas, savukārt jauna licence jāpiesaka mēnesi iepriekš. “All Media Baltics” uzsver, ka dokumentus padomē iesniegs atbilstošos termiņos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti