Panorāma

Veselības inspekcija cēloņsakarību nesaskata

Panorāma

Panorāma

LTV žurnālists J. Geste saņem Latvijas mediju valodas balvu

Pirmo reizi pasniedz Latvijas mediju valodas balvas

Pirmo reizi pasniegtas Latvijas Mediju valodas balvas, lai cildinātu teicamu un izcilu valodu. Balvas saņēma arī sabiedrisko mediju personības – Jānis Geste no LTV un Arita Grīnberga un Eduards Liniņš no Latvijas Radio. 

Vērtējot valodas lietojumu, eksperti analizēja preses izdevumus un tīmekļa medijus, kuros atrodami ne tikai saturīgi, bet arī labā latviešu valodā tapuši raksti. Nopūtas par vispārēji slikto valodas kvalitāti medijos neesot īsti pamatotas.

"Pamatā mediju pārstāvji prasmīgi lieto valodu, gadās viena otra kļūdiņa, bet mums ir, kur augt," sacīja Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pārstāve, akcijas rīkotāja Ilva Milzarāja.

"Tie, kas ir saņēmuši šīs balvas, saņēmuši godam. Tas nav viens uzrāviens kā sportā, jums šodien izdevās labi. Tas ir rezultāts daudzu gadu darbam, kopjot savu profesiju," pauda Valsts valodas centra direktors Jānis Baltiņš.

Ekspertu vērtējumam kopumā tika nodoti 76 balvas pretendenti. Mediju valodas balvas tika pasniegtas 11 laureātiem sešās kategorijās. Bet vēl astoņiem tika piešķirtas veicināšanas balvas.

Apbalvoti tika arī sabiedrisko mediju darbinieki. Vienu no trim balvām kategorijā "Televīzijas raidījumu vadītāji" saņēma LTV kolēģis Jānis Geste. Radio raidījumu vadītāju kategorijā balvas piešķīra Aritai Grīnbergai un Eduardam Liniņam no Latvijas Radio.

Madara Līcīte: Jāni, tavas valodas zināšanas ir tik labas tāpēc, ka mēs, korespondenti, uzrakstām labus tekstus, vai arī otrs variants – tu mūsu slikti uzrakstītos tekstus pārvērt baudāmos?
Jānis Geste: Tu mani pārsteidzi ar jautājumu. Mēs visi zinām, ka mūsu valodu labāku padara mūsu valodas konsultante Irisa Sakse. Es esmu kritisks par savu valodas lietojumu, bet man bija labas skolotājas. Es pamatskolā saņēmu pirmo trijnieku latviešu valodā un apņēmos, ka man vairs tādas atzīmes nebūs. Manas skolotājas iedvesmoja lasīt, lasīt un lasīt. Un tas arī ir galvenais valodai.

Valoda ir jāpilnveido ik dienu, jo tikai tā mēs spēsim latviski runāt par visām tēmām, lai nekad netrūktu vārdu latviešu valodā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti