NEPLP Latvijā aizliedz Kremļa propagandas kanālu «RT»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), ievērojot Eiropas Savienības (ES) Padomes noteiktās sankcijas, nolēmusi aizliegt Latvijā izplatīt septiņas "RT" ("Russia Today") grupas programmas, kas Latvijas drošības iestāžu vērtējumā ir ietekmīgākie Krievijas propagandas kanāli Rietumos, informēja NEPLP.

"RT", "RT HD", "RT Arabic", "RT Spanish", "RT Documentary HD",  "RT Documentary", RT TV aizliegtas, jo atrodas ES Padomes noteikto sankciju par Ukrainas teritoriālās integritātes, suverenitātes un neatkarības graušanu pakļautas personas – Dmitrija Kiseļeva – faktiskā kontrolē, valdījumā un vienpersoniskā pārziņā, uzsvēra NEPLP.

"RT" ir 2005.gadā Krievijā izveidots, starptautiskajai sabiedrībai paredzēts televīzijas programmu tīkls, kas raida angļu, spāņu, arābu un citās valodās, savās pārraidēs izplata ar Kremļa oficiālo pozīciju saskaņotu saturu. Pārraidēs "RT", līdzīgi kā citi Kremļa propagandas kanāli, Latviju centušies atainot kā neizdevušos valsti. Savukārt Kiseļevs ir viens no redzamākajiem Krievijas propagandas kampaņu īstenotājiem un televīzijas raidījumu vadītājs. 

Ņemot vērā, ka Kiseļevs ir pakļauts sankcijām visā ES teritorijā, NEPLP par pieņemto lēmumu informēs citu ES valstu mediju regulatorus un uzskata, ka līdzīgs izplatīšanas aizliegums būtu pieņemams visā ES teritorijā.

"Mēs pēdējā pusgada laikā veicām ļoti apjomīgu patiesā labuma guvēju un īpašnieku struktūru pārbaudi visos medijos - gan tajos, kuri darbojas Latvijā, gan tajos, kuri tiek retranslēti. Un šajā brīdī mēs varējām nostiprināt pierādījumus un būt pilnīgi pārliecināti par to, ka juridiski mēs tiesā uzvarēsim. Mēs informēsim visas Eiropas Savienības dalībvalstis un viņu regulatoriem sniegsim mūsu rīcībā esošo informāciju, jo uzskatām, ka līdzīgs lēmums būtu jāpieņem visā Eiropas Savienībā. Respektīvi, visā Eiropas Savienības teritorijā jāaizliedz "RT" jeb "Russia Today" programmas," sacīja NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Šī lēmuma pieņemšanu lielā mērā sekmēja jaunie likuma grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kuri izsludināti īsi pirms Jāņiem. 

Lēmums stāsies spēkā ar tā paziņošanas brīdi un būs spēkā līdz laikam, kad Kiseļevs tiks izņemts no ES sankciju saraksta. Programmas reģistrētas Krievijā un Lielbritānijā. 

Pērnā gada novembrī NEPLP pieņēma lēmumu aizliegt Latvijā izplatīt deviņas Krievijas programmas, kuru patiesais labuma guvējs ir ES sankcijām pakļautais Jurijs Kovaļčuks. NEPLP šobrīd turpina aktīvu dažādu programmu patiesā labuma guvēju pārbaudi un noskaidrošanu. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti