Dienas ziņas

VARAM sola uzraudzīt notikumu attīstību Rīgas domē

Dienas ziņas

Liepājā slēgs Piejūras slimnīcas Onkoloģijas klīniku

Aptur 9 Krievijas kanālu darbību Latvijā

NEPLP aptur 9 TV kanālu retranslāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu apturēt deviņu televīzijas kanālu retranslāciju Latvijā.

Lēmums pieņemts, pamatojoties uz to, ka šie kanāli ietilpst holdingā, kura

patiesais labuma guvējs ir Jurijs Kovaļčuks, kurš iekļauts Eiropas Savienības (ES) Padomes sankcijās par Ukrainas teritoriālās integritātes graušanu.

"Padome, pārbaudot informāciju par patiesajiem labuma guvējiem, ir konstatējusi, ka viena no personām, kuras ir patiesie labuma guvēji šajās kompānijās, ir iekļauta ES Padomes noteiktajās sankcijās par Ukrainas integritātes graušanu. Starp šiem deviņiem kanāliem ir arī tādi kanāli kā "Pēterburgas piektais kanāls", "Dom kino", kas ir ļoti nopietnas programmas. Šis liegums būs spēkā tik ilgi, kamēr šī persona – Jurijs Kovaļčuks – netiks izņemta no ES sankciju saraksta," stāstīja NEPLP loceklis Ivars Āboliņš.

Retranslācijas aizliegums skars galvenokārt mazskatītus nišas kanālus, tomēr sarakstā ir arī filmu kanāls "Dom Kino" un viens no vecākajiem Krievijas kanāliem "Peterburg - 5 kanal". Pēc "Kantar TNS" datiem 2019. gada oktobrī televīzijas skatītāji Latvijā abiem šiem kanāliem kopā veltīja 3,7% skatīšanās laika. Retranslācijas aizliegums stāsies spēkā, tikko par padomes lēmumu būs informēta kanālu vadība. 

Latvijā nedrīkstēs izplatīt programmas: "Vremja: dalekoje i blizkoje"; "Bobjor"; "Dom Kino"; "Dom Kino PREMIUM"; "Muzika Pervogo"; "O!"; "Pojehali"; "TELECAFE"; "Peterburg - 5 kanal".

KONTEKSTS:

ES Padome sankcijas pagarinājusi līdz 15. martam. Tās attiecas uz 170 fiziskām un 44 juridiskām personām. Sankciju režīms paredz aizliegumu iebraukt ES dalībvalstīs un līdzekļu iesaldēšanu. Sankcijas piemērotas par cilvēku un uzņēmumu darbībām, kas grauj vai apdraud Ukrainas teritoriālo integritāti, suverenitāti un neatkarību.

Krievija Krimu anektēja 2014. gada februārī, bet kopš tā paša gada aprīļa sniedz militāru un cita veida palīdzību separātistiem Austrumukrainā. Konfliktā kopumā gājuši bojā apmēram 13 tūkstoši cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti