Dienas ziņas

Diriģentam Jānim Dūmiņam velta «»Dziesmu ziedus«»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vislielākais kūlas ugunsgrēku skaits – Latgalē

Nedēļas nogalē kūla degusi 235 hektāru platībā; liesmas iemetušās arī vairākās ēkās

Nedēļas nogalē reģistrēti 137 kūlas ugunsgrēki, un kopumā degusi 235 hektāru liela platība. Lielākais kūlas ugunsgrēks izcēlies Daugavpils novada Kalkūnes un Laucesas pagastos, kur dega pērnā zāle 30 hektāru platībā. Savukārt Niderkundes ielā Daugavpilī dzēsts 20 hektāru plašs kūlas ugunsgrēks.

Tāpat pērnā zāle lielās platībās degusi Ķeguma novada Birzgales pagastā, Dzirciema ielā Rīgā, Preiļu novada Pelēču pagastā un Bauskas novada Brunavas pagastā.

Tieši kūlas degšanas dēļ brīvdienās postā aizgāja arī vairākas ēkas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece Latvijas Radio pastāstīja, ka sestdien kūlas ugunsgrēku dēļ Daugavpils novadā sadega saimniecības ēka, aizdegās arī viena neapdzīvota ēka, savukārt svētdien Jēkabpilī aizdegās dārza māja.  Brīvdienās kūlas ugunsgrēku degšanas platības ir bijušas diezgan lielas, ne tikai pāris hektāru platībā, bet arī 30, 20 un 15 hektāru platībā.

VUGD pārstāve Inta Palkavniece: Par kūlas ugunsgrēkiemEdgars Kupčs

  Palkavniece atgādināja, ka kūlas degšana nevar būt kontrolēta, jo spēcīgā vēja un arī citu faktoru ietekmē liesmas ļoti strauji izplatās un var arī pārmesties ne tikai uz ēkām vai automašīnām, bet var arī ciest cilvēki.

  Kūlas dedzināšana ir aizliegta, tā ir arī administratīvi sodāma rīcība, kas apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību un, protams, rada arī būtisku kaitējumu dabai, tāpēc VUGD aicina iedzīvotājus sakopt savas teritorijas, izvairoties no kūlas dedzināšanas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti