Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Pasaulē vecākā gorilla svin dzimšanas dienu

Dienas ziņas

Valdis Zatlers: jāatbalsta ģimenes ārsti

Ar «AstraZeneca» vakcinēs visus, kas vēlas

Nedēļas nogalē 7 pilsētās vakcinācijas centros pret Covid-19 vakcinēties varēs visi iedzīvotāji

Šajā nedēļas nogalē septiņās Latvijas pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Jelgavā, Jūrmalā un Cēsīs – būs iespēja pret Covid-19 vakcinēties ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš to vēlas. Iedzīvotājus vakcinēs ar ražotāja “AstraZeneca” vakcīnām, un vakcīnu varēs saņemt, ierodoties minēto pilsētu liela mēroga vakcinācijas centros, informēja Veselības ministrija (VM). 

Iedzīvotāji, kuri atbilst kādai no jau atvērtajām prioritārajām grupām, tiks aicināti tiem paredzētā īpašā rindā, nekādi papildu apliecinājumi par atbilstību prioritārajai grupai netiks prasīti. Īpaša rinda konkrētajā vietā ļaus operatīvāk saņemt vakcīnu salīdzinājumā ar citiem vakcinēties gribētājiem. Pārējie vakcinēties gribētāji tiks virzīti pa otru rindu.

Vakcinācijai katrā no pilsētām būs iepriekš noteikts vakcīnu apjoms. Brīdī, kad vakcīnu apjoms ir izlietots, vakcinācijas centrs konkrētajā dienā beidz savu darbību, norādīja VM.

Visi gribētāji varēs vakcinēties šajā laikā un vietā:

16. aprīlī: 

 • Rīga (ATTA centrs – Krasta iela 60)
 • Jelgava (Zemgales Olimpiskais centrs – Kronvalda 24)
 • Jūrmala (Jūrmalas sporta skola – Nometņu iela 2)

17. aprīlī:

 • Rīga (ATTA centrs – Krasta iela 60 un Ķīpsalas halle – Ķīpsalas iela 8)
 • Jelgava (Zemgales Olimpiskais centrs – Kronvalda 24)
 • Jūrmala (Jūrmalas sporta skola – Nometņu iela 2)
 • Cēsis (bijušais Super Netto veikals – Bērzaines iela 2a)
 • Liepāja (Liepājas Olimpiskais centrs, Brīvības iela 39)
 • Daugavpils (Daugavpils sporta komplekss – Parādes 7)
 • Rēzekne (GORS – Pils iela 4)

18. aprīlī:

 • Cēsis (bijušais ''Super Netto'' veikals – Bērzaines iela 2a)
 • Daugavpils (Daugavpils sporta komplekss – Parādes 7)

Vakcinācija minētajās pilsētās notiks no pulksten 9.00 līdz 17.00, izņemot Ķīpsalas hallē Rīgā un ''GORS'' Rēzeknē no pulksten 9.00 līdz 19.00.

Vakcinācija notiks bez iepriekšēja pieraksta, un tiks vakcinēts jebkurš iedzīvotājs, kurš atbilstoši centru darbības dienai un laikam būs ieradies centrā līdz brīdim, kad vakcīnas ir pieejamas. Iedzīvotājiem jāņem līdzi tikai pase vai ID karte. 

Katrā centrā plānots izmantot no 390 līdz 2500 vakcīnu devu, un vakcīnu apjoms atkarīgs no centra lieluma un vakcinācijas veicējam pieejamā vakcīnu apjoma.

Iedzīvotāji aicināti uz vakcināciju nākt pakāpeniski, visas dienas garumā. Iedzīvotāji īpaši tiek lūgti ievērot arī epidemioloģiskās drošības prasības: 2 metru distanci un lietot deguna un mutes aizsegus. 

Lai nodrošinātu sekmīgu vakcinācijas procesu visas nākošās nedēļas garumā, VM aicina iedzīvotāju nākt tikai tad, ja tuvākās nedēļas laikā nav jau ieplānots vakcinācijas laiks kādā citā vakcinācijas kabinetā. 

“Mums ir, jāsaka, palikušas pāri vēl kopš Lieldienām neizlietotas “AstraZeneca” devas, kuras netika pilnībā izlietotas pagājušās nedēļas nogalē. Gan arī citviet ārstniecības iestādēs lielajās ir saglabājušies “AstraZeneca” pārpalikumi. Un, lai uzlabotu šīs nedēļas rādītājus, lai mazinātu šos atlikumus, mēs esam pieņēmuši lēmumu īstenot šādu vakcināciju pirmo reizi. Mums ir divas prioritātes, mēs viņas turpinām uzturēt. Viens ir prioritāte nodrošināt sabiedrības neaizsargātāko daļu ar iespēju vakcinēties. Otrkārt, raita vakcinācija, tātad izlietot visas vakcīnas, kas Latvijā ir,” norādīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”).

KONTEKSTS:

Līdz šim ES reģistrētas četras vakcīnas pret Covid-19, ko izstrādājuši uzņēmumi “BioNTech/Pfizer”, “Moderna”, “AstraZeneca” un  Beļģijas uzņēmums "Janssen Pharmaceuticals", kas ir ASV farmācijas milža "Johnson&Johnson" meitasuzņēmums Eiropā.

Liela daļa iedzīvotāju ir skeptiski noskaņota tieši pret “AstraZeneca” vakcīnām, ko veicināja informācija par retajām negatīvajām trombu veidošanas blaknēm. Lieldienu brīvdienās daudzviet pat vairāk nekā puse uz masu vakcinācijas centriem aicināto iedzīvotāju nevēlējās vakcinēties, tajā skaitā tāpēc, ka negribēja saņemt tieši “AstraZeneca” vakcīnas.  

Latvijā plānots vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas. Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju, un šī gada trešajā–ceturtajā ceturksnī varēs vakcinēt visus pārējos sabiedrības locekļus, kas vakcināciju nav saņēmuši iepriekš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt