Panorāma

Deputāti un eksperti par tiesībām vēlēt Valsts prezidentu

Panorāma

Rīt plāno palaist Latvijas pirmo satelītu

Uzņēmums atsakās satīrīt ugunsgrēka teritoriju Jūrmalā

Naudas trūkuma dēļ firma «Prima M» atsakās attīrīt ugunsgrēka teritoriju Jūrmalā

Uzņēmums "Prima M" ceturtdien, 22.jūnijā, ir atteicies attīrīt vairāk nekā hektāru plašo teritoriju Jūrmalā, kur svētdien izcēlās un trīs dienas turpinājās plastmasas atkritumu ugunsgrēks.

Latvijas Radio jau iepriekš vēstīja, ka Uzņēmumu reģistra dati par kompāniju ļauj apšaubīt gan firmas līdzšinējās darbības, gan iespējas sekas likvidēt.

Valsts vides dienesta pārstāve Maruta Bukleviča skaidro, ka turpmākās rīcības plāna vietā firma iesūtījusi vēstuli, kurā skaidro, ka tā pieprasīto teritorijas attīrīšanas rīcības plānu neiesniegs.

Maruta Bukleviča: Naudas trūkuma dēļ firma «Prima M» atsakās attīrīt ugunsgrēka teritoriju Jūrmalā
00:00 / 00:58
Lejuplādēt

Līdz ceturtdienai uzņēmumam bija jāiesniedz rakstiski plāns par rīcību videi nodarīto zaudējumu un draudu novēršanai, bet tā vietā dienests saņēma vēstuli, kurā uzņēmums informēja, ka šādu plānu neiesniegs, jo tam nepietiek finanšu resursu. Uzņēmums arī atkārtoti norādīja, ka šajā teritorijā ir atradušies nevis atkritumi, bet izejvielas.

Peļņas avots sadedzis, bet teritorijas attīrīšanas izmaksas, pēc komersanta aprēķiniem, varētu sasniegt pusmiljonu eiro. Tagad tas būs jādara Vides dienestam, kurš pēc tam piestādīs rēķinu uzņēmumam. Līdzekļu nav arī Vides dienestam.

Visticamāk, būs jālūdz valdību piešķirt naudu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Līdz analīžu rezultātu saņemšanai Veselības inspekcija aicinājusi aku īpašniekus ziņot inspekcijai, ja tiek novērotas ūdens kvalitātes izmaiņas.

Kopš ugunsgrēks ir likvidēts, pagājusi vairāk nekā pusotra diennakts, taču glābšanas dienests joprojām uzmana atkritumu laukumu. Pie vārtiem nolikts sargs. Iekšā nevienu nelaiž.

Pussadegušo atkritumu krāvumu ceturtdien izstaigāja ugunsdzēsējs ar siltuma kameru. Tā uzrāda vietas, kur apakšā vēl ir potenciāli bīstamas vietas, kur vēl gruzd. Un tad šīs vietas tiek izcilātas, bet, ja vēl nerimsies gruzdēšana, tas tās salies ar ūdeni. Nekādi citi darbi nenotiek.

Lai gan piesārņojums ir maz ticams, līdz ūdens analīžu rezultātu saņemšanai inspekcija piesardzības nolūkos aicina seklāko aku ūdeni nelietot uzturā un nedzirdīt mājdzīvniekus. Tāpat inspekcija norāda, ka netālu no ugunsgrēka vietas augušos dārzeņus var lietot uzturā, pirms lietošanas tos rūpīgi nomazgājot. Nav aizliegts arī peldēties netālajā Slokas karjerā.

Tuvējo māju pagalmos un dobēs nogūluši izdedži, kurus gaisā pacēla milzīgie dūmu mutuļi.  Kad atkritumu glabātuvē sākās ugunsgrēks, kāda nama saimnieki nebija mājās, bet augšējā stāva logs bija atstāts vaļā, un visas telpas tagad esot piekvēpušas. Siena vairs nav balta. Kā saka saimnieks, pēc pirmā lietus no jumta tecēja piķa melns ūdens.

Pašvaldība esot solījusi vienreizēju bezmaksas veselības pārbaudi.  

 Iedzīvotāji arī stāsta, ka atraduši vairākas beigtas  zīlītes. Līdz ar ugunsgrēku, novērota žurku masveida invāzija. Tās strīpām bēgušas no atkritumu laukuma, meklējot patvērumu dārzos.

Jau ziņots, ka ugunsgrēks izcēlās svētdien, neilgi pirms plkst.16. Tā dzēšanā bija iesaistīti plaši ugunsdzēsības dienesta spēki, kā arī „Latvijas dzelzceļa” speciālie ugunsdzēsības vagoni un armijas helikopters. Cietušo ugunsgrēkā nebija, taču Vides dienests ieteica iedzīvotājiem logus turēt aizvērtus.

Par pilnīgu ugunsgrēka likvidāciju glābēji pavēstīja naktī uz trešdienu, pēc vairāk nekā 60 stundu darba. Atkritumu īpašniece savu vainu notikušajā nesaskata. Ugunsgrēka cēloņi vēl nav zināmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt