Kā norāda Labklājības ministrija (LM), kas sagatavojusi grozījumus, atlīdzību par adoptējamā bērna līdz astoņu gadu vecumam aprūpi nodarbinātām jeb sociāli apdrošinātām personām, kuras atrodas ar bērna aprūpi saistītā atvaļinājumā vai šai laikā strādā nepilnu darba laiku, piešķirs 70% apmērā no valstī noteiktās vidējās apdrošināšanas iemaksu algas, kas patlaban ir 171 eiro.
Tāpat ar grozījumiem noteikts, ka adoptētājiem, kuri nav sociāli apdrošināti, neatkarīgi no aprūpējamā bērna vecuma, kā arī sociāli apdrošinātām personām par bērna vecumā no 8-17 gadiem aprūpi vai, ja adoptētājs neatradīsies kopšanas atvaļinājumā ar bērnu līdz 8 gadiem, atlīdzība tiks piešķirta 171 eiro apmērā.
Turklāt, ja adoptētājs aprūpēs vienlaikus vairākus bērnus, par nākamo piešķirs piemaksu 171 eiro apmērā.
Kā ziņots, LM izstrādājusi arī noteikumu grozījumus, kuri paredz, ka no nākamā gada atlīdzības apmērs tiks noteikts audžuģimenei, kura aprūpē vienu bērnu, analoģiski atlīdzības apmēram, kāds noteikts par adoptējamā bērna aprūpi jeb bērna kopšanas pabalsta apmēram līdz bērna pusotra gada vecumam jeb 171 eiro. Savukārt par divu bērnu aprūpi tiek piemērots koeficients 1,3, bet par trīs un vairāk bērnu aprūpi - tiek piemērots koeficients 1,6. "Tādējādi audžuģimenei, kura aprūpētu divus bērnus, atlīdzības apmērs būtu 222 eiro mēnesī, bet audžuģimenei ar trīs bērniem un vairāk - 274 eiro mēnesī," skaidro LM.
Vienlaikus grozījumos noteikts, ka, ja mainās bērnu skaits audžuģimenē un tā rezultātā palielinās atlīdzības apmērs, tad Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra atlīdzības apmēru pārskata ar dienu, kad bērns ievietots audžuģimenē.
Savukārt gadījumos, ja mainās bērnu skaits audžuģimenē un tā rezultātā samazinās atlīdzības apmērs, tad atlīdzības apmēru pārskata ar tā mēneša pirmo datumu, kas seko mēnesim, kad pieņemts bāriņtiesas lēmums, ar kuru izbeigta bērna uzturēšanās audžuģimenē.