Dienas ziņas

Latgalē notverti šogad pirmie nelegālie robežšķērsotāji

Dienas ziņas

Liepājas pusē pašvaldības vērtē jauno teritoriju modeli

Rundālē būvē dārgu daudzfunkcionālu centru

Multifunkcionāla centra būves dēļ Rundāles novadā citiem projektiem naudas nebūs

Rundāles novadā sākta domes ēkas pārbūve par multifunkcionālu centru, kurā vienkopus būs  teju visi iedzīvotājiem nepieciešamie pakalpojumi. Tomēr daudzi rundālnieki par jauno projektu nepriecājas, jo  centra  izveidei nepieciešamais aizņēmums  ir tik liels, ka citu projektu īstenošanai naudas vairs nepietikšot. Īstenojot aptuveni 1,5 miljonu vērto projektu, tā saucamais pašvaldības kredītportfelis būšot iztērēts vairāk nekā 60 % apmērā.

Īstenojot ieceri par multifunkcionāla centra izveidi, plānots piebūvēt esošajai domes ēkai vēl 37 metrus garu piebūvi, kā arī uzbūvēt estrādi ar 150 skatītāju vietām. Jaunajā piebūvē būs divas zāles kultūras centra vajadzībām, kā arī novada bibliotēka.

Par to priecājas Rundāles novada kultūras darba speciāliste Lilita Lauskiniece, kas norāda, ka būs arī ilgus gadus gaidītās telpas, kur māksliniekiem pārģērbties.

Multifunkcionālajā centrā atradīsies arī aptieka un medpunkts, kas pašreiz atrodas divos  daudzstāvu  ēkas dzīvokļos un nav pieejami cilvēkiem ar kustību traucējumiem.  Projekts tiks īstenots sešās kārtās, un  šogad tam nepieciešams vairāk nekā miljons eiro no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Tomēr Rundāles iedzīvotāji uztraucas, ka lielā kredīta dēļ pašvaldība nevarēs veltīt naudu citām problēmām, un neuzskata, ka centra izveidei būtu jākļūst par prioritāti novadā. Piemēram, ceļu stāvoklis novadā neesot labs.

“Kredītportfelim tas nozīmē, ka mēs vēl varam atļauties Svitenes ceļa pārbūvi,” norāda Rundāles novada izpilddirektors Aigars Sietiņš. Tomēr viņš atzīst, ka citus finansiāli lielus projektus pašvadība tuvākajā laikā nevarēs īstenot.

Plānotās multifunkcionālā centra kopējās izmaksas ir  gandrīz 1,5 miljoni eiro, kas ir nedaudz vairāk kā trešā daļa no pašvaldības  budžeta ieņēmumiem gadā. Pašreiz gan ir cerības, ka esošās ēkas daļas siltināšanai varētu tikt piesaistīts ERAF finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti