Panorāma

Panorāma

Panorāma

Valsts atbalstu zaudēs 63 «zaļās enerģijas» ražotāji

Baldones piesārņojums likvidēts

Mucas ar bīstamajiem atkritumiem no LU piederošās ēkas Baldonē aizvestas

Atkritumu apsaimniekotājs „BAO” no Latvijas Universitātei (LU) piederošās ēkas Baldonē aizvedis tur atrastās mucas ar bīstamajiem atkritumiem. Tikmēr LU norāda, ka tā nav bijusi informēta par to, ka ēkā Baldonē, tiek uzkrāti un glabāti bīstamie atkritumi.

Lai gan sākotnēji ziņots par 30 uzietajam mucām ar ķīmiskām vielām, LTV vēsta, ka

kopumā atrastas 37 mucas, kurās atrodas gandrīz septiņas tonnas vielu.

Valsts vides dienests apsekojis teritoriju un secinājis, ka ķīmiskās vielas nerada apdraudējumu videi un cilvēku veselībai. Šobrīd atkritumus izved. Teritoriju apsargā Valsts policija, un tiek skaidroti atbildīgie par neatbilstošu bīstamo atkritumu uzkrāšanu un glabāšanu.

Baldones novada pašvaldības priekšsēdētājs Raimonds Audzers uzsvēra, ka Latvijas Universitāte rīkojusies ļoti operatīvi un sarunāja atkritumu pārstrādes uzņēmumu BAO, kas saturu utilizē. 

Baldones novada pašvaldības priekšsēdētājs Raimonds AudzersKristaps Feldmanis

Vēlāk Audzers pastāstīja, ka mucas jau izvestas.Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “BAO” šodien visas mucas nogādāja bīstamo atkritumu novietnē Gardenē un vēlāk tās tiks nogādātas sadedzināšani ārpus Latvijas.

“Visas 31 muca tika iekrauta SIA „BAO” automašīnā un aizvesta uz Dobeles novada speciālo atkritumu uzglabātavu. Tālākās darbības – es tūdaļ braucu uz domi rakstīt pieprasījumu VVD, kas arī atrodas uz vietas, lai mums ir oficiāla atbilde, ka apdraudējuma nav. Arī mutiski, šeit trīs pārstāvji ir, viņi teica, ka viss ir likvidēts, noplūde ir bijusi niecīga un tā neapdraud apkārtējo vidi, tai nav nodarīti zaudējumi, lai turpmāk šo teritoriju norobežotu un aizliegtu kādu darbību šajā teritorijā," stāstīja Audzers.

Latvijas Universitātes infrastruktūras departamenta vadītāja pienākumu izpildītāju Marģers PočsKristaps Feldmanis

Tikmēr Latvijas Universitātes infrastruktūras departamenta vadītāja pienākumu izpildītājs Marģers Počs Latvijas Radio norādīja, ka šobrīd tiek uzskatīts, ka šīs vielas nonākšana ēkā ir viena darbinieka atbildība. Viņš piektdien, 19. jūlijā, plāno tikties ar darbinieku, kurš varētu būt atbildīgs par šo situāciju.

“Tika izsūtīts uz Baldoni mūsu departamenta pārstāvis, kas vēl atrodas tur. Mēs arī izsaucām ķīmisko vielu utilizācijas kompāniju, kas nodrošina pakalpojumus LU, lai konstatētu situāciju. No izskanējušās informācijas saprotu, ka tas ir kāds degšķidrums, kas bija plānots šo garāžu apkurei. (..) Tā ir konkrēta darbinieka atbildība. Mēs esam viņu izsaukuši arī uz paskaidrojumu sniegšanu,” sacīja Počs.

Šādu vielu uzglabāšanai būtu bijusi vajadzīga atļauja. “Mums pašiem bija jautājums šim darbiniekam, kur viņš šādu apjomu ir dabūjis, vai viņam ir kādi apliecinoši dokumenti,” sacīja LU pārstāvis.

Precīzu vielas ķīmisko sastāvu varēs pateikt tikai pēc ekspertīzes, taču jau tagad skaidrs – tie ir bijuši bīstami atkritumi. Galvenokārt – ar  šķīdinātājiem sajaukti naftas produkti, kuri nekādā gadījumā nedrīkstēja šeit atrasties. Pēc neoficiālas informācijas mucas ar bīstamo vielu tur nogādājis nevis kāds no augstskolas tehniskajiem darbiniekiem, bet gan zinātnieks, kurš vēlējies ķīmiskos atkritumus izmantot apkurei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt