Labrīt

Uzņēmējs no Latvijas rada un izmēģina lietotni insulta pacientu rehabilitācijai

Labrīt

Grāmatā "Stikla Strenči" apkopots Strenču fotodarbnīcas arhīvs

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska skaidro aktuālitātes augstākajā izglītībā

Ministre: Pētniecība varētu būt nosacījums augstskolu pastāvēšanai un budžeta vietu sadalījumam

Augstskolu zinātniskā darbība varētu būt nosacījums augstskolu turpmākai pastāvēšanai un valsts apmaksāto studiju vietu sadalījumam, intervijā Latvijas Radio atklāja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).

Augstskolu pārvaldībā tiek pārskatīts tas, kā veidojas akadēmiskā personāla slodze. “Uzstājam, ka akadēmiskajam personālam obligāti ir zinātniskā darbība un ka augstākajā izglītībā nav iespējams, ka zinātniskai darbībai netiek atvēlēta pietiekama loma un slodze. Protams, domājam arī par to, kā daudzās organizatoriskās lietas iekļaut docētāju slodzē,” pastāstīja ministre.

Viņa arī atzina, ka augstskolu Latvijā ir par daudz. Šuplinska gan piebilda, ka pašlaik mainījusies pieeja augstskolu izvērtēšanai: “Izvērtējot kapacitāti, ļaut augstskolai izvēlēties virzienu un apliecināt savu izaugsmi – ir vai nav potenciālā iešana uz atvērtību, uz starptautisko atpazīstamību, uz zinātnisko izcilību.”

Un pašlaik ļoti svarīgi ir kritēriji, kas saistīti ar zinātnisko darbību un pētniecību. Un tas varētu būt nosacījums augstskolu darbam un budžeta vietu sadalījumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti