Ārpus Rīgas

Jauns cietums Latgalē - viena no valdības prioritātēm Latgales attīstībā

Ārpus Rīgas

Vai "ziemeļu citrons" jeb cidonija var kļūt par veiksmīgu eksportpreci?

Laikraksta "Liesma" žurnāliste Ilze Kalniņa par lauku skolu centieniem piesaistīt skolēnus

Mazsalacas vidusskolēniem piedāvāts paralēli mācīties arī Ogres tehnikumā, taču atsaucība niecīga

Mazsalacas novads piedāvājis skolēniem mācīties vietējā vidusskolā un paralēli iegūt Ogres tehnikuma piedāvāto izglītību. Taču jauniešu atsaucība šajā sadarbības projektā bijusi tik niecīga, ka ieceri pašvaldība neturpinās, Latvijas Radio pastāstīja laikraksta “Liesma” žurnāliste Ilze Kalniņa.

Divas Mazsalacas novada jaunietes – Laura un Lana – šogad saņem izglītības dokumentu par to, ka viņas ieguvušas vispārējo vidusskolas izglītību, bet pēc gada viņas saņems apliecinājumu, ka iegūta profesionālā kvalifikācija. Tas ir iespējams, pateicoties tam, ka pirms trim gadiem Mazsalacas pašvaldība iniciējusi Mazsalacass novada vidusskolas un Ogres tehnikuma sadarbības projektu.

“Ar domu, ka vairāki jaunieši, ne tikai divi trīs, iesaistīsies šādā mācību procesā un mācīsies gan Mazsalacā, gan viņus ar pašvaldības transportu vedīs uz Ogri. Projekts bija domāts tam, lai novada jauniešus pietuvinātu savai dzīvesvietai, un [ar cerību, ka] viņi skolosies tuvāk mājām un vēlāk meklēs darbu savā novadā,” stāsta Kalniņa.

Abas jaunietes, kuras izmantojušas šādu iespēju, ar iegūto izglītību esot ļoti apmierinātas. Viņas trīs gadus mācījušās gandrīz pēc individuālām programmām, stāsta žurnāliste.

Taču mācību iestādes secinājušas, ka tas bijis ļoti sarežģīti, turklāt iestostīto jauniešu skaits šajā projektā ir krietni mazāks par cerēto. Jau projekta otrajā gadā tajā netika uzņemts neviens jaunietis. Tāpēc šo projektu pašvaldība neturpinās.

“Pašvaldībai tie ir bijuši izdevumi. Skolas direktore saka, ka viņa jau sākumā bijusi skeptiska par to, ka šāda lieta varētu būt ļoti populāra, jo bērnu laukos trūkst. Bet, nu, ir bijis mēģinājums, kas šoreiz nav vainagojies ar panākumiem,” stāsta Kalniņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti