Dienas ziņas

Vēl 130 miljoni eiro «Rīgas Satiksmei»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Matīšos atklāj renovēto tautas namu

Matīšu kultūras nama renovācijā iegulda 1,1 miljonus eiro

Piektdien svētki ir Butnieku novada Matīšos. Atdzimšanu piedzīvo Tautas nams, kas ilgus gadus stāvēja neapsaimniekots, bet nu atjaunots. Īpaši gandarīti par jaunajām telpām ir pašdarbības kolektīvi, kuriem tagad būs savas telpas.

Matīšu Tautas nams celts vēl Latvijas pirmās brīvvalsts laikā par vietējo iedzīvotāju saziedotājajiem līdzekļiem. Iespējams, tādēļ Matīšos tik ļoti vēlējās, lai vēsturiskā ēka tiktu atjaunota. Šobrīd vietējie to dēvē par Matīšu Gaismas pili.

Pēc neatkarības atgūšanas nams nonāca privātās rokās un kultūras dzīve šeit apklusa. Vietējie pašdarbības kolektīvi izlīdzējās ar mēģinājumu telpām bērnudārzā un skolā, tomēr pasākumu rīkošanai telpas nebija piemērotas, tāpēc matīšnieki uzsāka parakstu vākšanu ar lūgumu pašvaldībai rast iespēju atjaunot vēsturisko kultūras namu. Kad novada dome drūpošo namu atpirka, vietējie rīkoja talku.

Tautas nama rekonstrukcijai Burtnieku novada dome ņēmusi aizņēmumu Valsts kasē, kopumā šeit ieguldīts 1,1 miljons eiro. Pašvaldības vadītājs uzskata - līdzekļi ieguldīti, lai atbalstītu vietējo kopienu. Tautas nama vadītāja spriež, kultūras dzirksts šeit vienmēr būs dzīva, jo jau šobrīd pagastā darbojas deviņi pašdarbības kolektīvi.

"Visi ir ar kultūru un Dziesmu un deju svētku tradīcijām sirdī, viņi paliek, piedalās un nāk klāt jauni dalībnieki. Paaudzes mainās, bērni aug, nāk klāt, atkal iesaistās," priecājas Matīšu pagasta Tautas nama vadītāja Ligita Jeņča.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti