4. studija

Kāpēc Valkā privātmāju rajons pārvērsts par kravas auto tranzītkoridoru?

4. studija

Kur pazudis elektroniskais pulkstenis no LMT ēkas jumta?

Pārdaugavas iedzīvotāji savu māju pagalmos glābjas aiz smilšu maisiem!

Mālu un Kartupeļu ielu krustojumā pēc lietus – «okeāns»; iedzīvotāji glābjas aiz smilšu maisiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rīgā, Mālu un Kartupeļu ielas krustojumā, intensīva lietus laikā izveidojas tāda peļķe, kas sniedzas pieaugušam cilvēkam līdz pat celim. Un mašīnām – līdz sliekšņiem un pat augstāk. Tāpēc iedzīvotāji ir spiesti savu māju pagalmus norobežot ar smilšu maisiem, lai ūdens neplūstu iekšā pagalmā.

Latvijas Televīzijas raidījuma "4. studijā" saņēma Kristīnes Martukānes vēstuli, kurā teikts, ka  daudzi iedzīvotāji ir neizpratnē ar situāciju Kartupeļu un Mālu ielas krustojumā, kur uz ielas pēc lietus "ir okeāns". Šīs Pārdaugavas apkaimes iedzīvotāja noradīja, ka viņa šajā vietā dzīvo sešus gadus un neviens no atbildīgajiem dienestiem nevēlas šo problēmu risināt."Šajā gadā ir jau tik tālu, ka pie mājas liekam smilšu maisus, lai ielas peļķe netecētu līdz pamatiem," rakstīja Kristīne Martukāne.

Rīgas domes Satiksmes departamentā skaidroja, ka Pārdaugavā jau vēsturiski vairums ielu izbūvētas bez lietus ūdens kolektoriem un lietus uzņēmējrestēm un pie lielajiem lietiem ielas applūst.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante klāstīja, ka pašvaldība šonedēļ sāka jaunu programmu, lai apkopotu šādas applūstošas vietas un iespēju robežās rīkotos. Ja nav nepieciešams būvprojekts un "milzīgas investīcijas", pašvaldība īsteno "kādus nelielus uzlabojumus".

"Par Mālu un Kartupeļu ielas krustojumu, ko mēs redzam, ko mēs varētu izdarīt, - zaļajā zonā izrakt, pazemināt zaļo zonu, lai šis ūdens krājas uz zaļās zonas, lai tas notek uz zaļās zonas un ātrāk filtrējas zemē. Lai mēs pilnībā izbūvētu kolektorus un sakārtotu visas komunikācijas, tās būtu milzīgas investīcijas Mālu un Kartupeļu ielai, pašvaldībā mēs šādu finansējumu šobrīd nevaram atļauties tik mazas nozīmes ielās," atzina Dimante.

Kristīnes Martukānes vēstulē arī bija norādīts: "19. septembrī zvanīju atbildīgajam dienestam, kur man atbildēja, ka tādas esot daudzas vietas Rīgā. Nedēļas laikā neviens auto tā arī neatbrauca ūdeni nosūkt".

Tikmēr pašvaldības Satiksmes departamenta pārstāve norādīja: "Viņiem ir jābrauc, viņiem obligāti ir jābrauc. Viņi, protams, izvērtē un skatās. Pirmās ielas ir tās, kur ir skolas, maģistrālās ielas, tās ielas, kur kursē sabiedriskais transports, tad –  kur skolas, bērnudārzi un tad attiecīgi rindas kārtībā nākamās ielas."

Sieviete savā vēstulē minējusi, ka turpat netālu atrodas 47. vidusskola un bērni katru dienu iet uz skolu un nāk mājās, un netiek lielajai peļķei cauri. Tātad – ja reiz tuvumā skola, šīm ielām automātiski jābūt pirmām kārtām sakopjamo sarakstā. "4. studija" devās raudzīt un tieši filmēšanas grupas ierašanās brīdī līdzās skolai – gan ne Mālu un Kartupeļu, bet gan Stelpes ielā - jau rosījās uzņēmuma "Rīgas ūdens" ļaudis un tehnika. Viņu ierašanās iemeslu nebija grūti uzminēt, jo gaisā virmoja ļoti specifisks "aromāts".

Kanalizācijas smaka saskaņā ar raidījuma rīcībā esošo informāciju pastāvīgi ir jūtama arī skvērā, kas atrodas starp 47. vidusskolu un Bauskas ielu. Sižeta filmēšanas brīdī gan šeit nekāda smaka – ne pie skolas Garozes ielā, nedz arī līdzās tramvaja sliedēm Bauskas ielā jūtama nebija. Un informācijas par smirdošo kanalizāciju šajā vietā neesot arī atbildīgajam dienestam.

"Par Bauskas ielu ja mēs runājam, tad mums tur tiešām bija kanalizāciju problēmas, un dažkārt vēl joprojām tās parādās, bet tas attiecas uz to rajonu, kas ir tuvāk Dienvidu tiltam –

kur ir 10. tramvaja galapunkts, Bišumuiža, "Rīgas piena kombināts". Savukārt šajā konkrētajā gadījumā, ja tā ir 47.vidusskolas apkaime, Bauskas–Skaistkalnes ielas rajons, ar speciālistiem parunājām – ne mums tur sūkņu stacijas, ne mums tur lielāks kolektors, nav tur pat īsti kam ost no mūsu puses. Un kas ir pats dīvainākais, mēs arī sūdzības neesam saņēmuši," teica "Rīgas ūdens" pārstāvis Sandris Vanzovičs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti