Dienas ziņas

Saeima izveido izmeklēšanas komisiju

Dienas ziņas

Diskutē par Kārļa Ulmaņa lomu vēsturē

Vakanču tirgus Madonā

Madonā vakanču tirgū gan darba meklētāji, gan darba devēji ar rezervētu attieksmi

Šomēnes septiņās Latvijas pilsētās notiek vakanču tirgus lauku sezonas darbiem, kur satikties darba devējiem un ņēmējiem. Tikšanās Madonā ieskicēja, ka, neraugoties uz statistikas datiem par bezdarba līmeni reģionā, darba meklētāju ieinteresētība ir minimāla.

Atsaucoties akcijas “Esi nodarbināts laukos” aicinājumam, tikties ar potenciālajiem darba devējiem ieradās vien 24 Madonas novada iedzīvotāji, lai gan statistika liecina, ka tieši lauku apvidū ir lielākais skaits bezdarbnieku. “Laukos ir daudz bezdarbnieku. Pamatā laukos ir ilgstošie bezdarbnieki. Madonas filiāles uzskaitē gandrīz 50% no visiem bezdarbniekiem ir ilgstošie,” saka Nodarbinātības valsts aģentūras Madonas filiāles vadītāja Lidija Kraukle.

Pārāk liela aktivitāte nebija vērojama arī no zemnieku puses. No 10 pieteiktajām zemnieku saimniecībām tikties ar darba ņēmēju klātienē ieradušās bija septiņas. “Kāda daļa atteicās piedalīties – vai nu nav vajadzīgi šie strādnieki, vai arī zemnieki vienkārši nespēj samaksāt,” saka Kraukle.

Kā liecina vakanču piedāvājums, visvairāk tiek meklēti sezonas strādnieki un traktoristi.

Sandris Dreika, kura saimniecībā ir 100 slaucamas govis, vakanču tirgū cer atrast ekskavatoristu un slaucēju. “Prasto darbu negrib strādāt. Visi grib strādāt par vadītājiem, pie datora sēdēt. Negrib strādāt tādu darbu, kas ir fiziski smags,” saka Dreika.

Viņaprāt, lielākais klupšanas akmens laukos ir alkoholisms. “Vari maksāt vienalga cik, bet - jo vairāk tu maksā, jo cilvēks sliktāk strādā,” piebilst zemnieku saimniecības „Kalna Šķētes” saimnieks.

Savukārt darba meklētāji kā lielāko problēmu uzsver dzīvesvietas attālumu. „Ja negribas dzīvot kopmītnē, kaut kur prom no mājām, tad tās problēmas arī rodas. Citādāk droši vien to darbiņu varētu atrast,” saka darba meklētāja no Riebiņu novada.

Skaidrojot un informējot par  likumdošanas prasībām, padomus vakanču tirgū sniedza  arī Valsts darba inspekcija. To, cik auglīga bijusi šī akcija, rādīs laiks, jo, kā liecina pieredze, ne vienmēr vienošanās pārrunu laikā noslēdzas ar līguma parakstīšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti