Sadaļas Sadaļas

LTV par studijas iznomāšanu «Russia Today»: darbinieks lēmumu pieņēma vienpersoniski

No Latvijas Televīzijas (LTV) studijas pārraidītais tilts Krievijas televīzijas kanāla “Russia Today” vajadzībām ir absurda un nepieņemama situācija, kas radusies satura ražošanas daļas darbiniekam, kurš atbild par tehnikas īres projektiem, vienpersoniski pieņemot lēmumu sniegt pakalpojumu un nodrošinot tā realizāciju. LTV valde un LTV Ziņu dienesta vadība par notikušo uzzināja tikai 15.marta vakarā, kad teletilts jau bija noticis.

LTV uzsver, ka LTV telpu un tehnikas izmantošana “Russia Today” teletilta vajadzībām ir pilnīgi neatbalstāma un neattaisnojama prakse, īpaši laikā, kad tik svarīga ir Latvijas informatīvās telpas aizsardzība un stiprināšana. Skaidrojot situāciju, no atbildīgajiem LTV darbiniekiem ir saņemti paskaidrojumi un tuvākajās dienās “tiks pieņemti attiecīgie lēmumi”.

Paziņojumā medijiem LTV valdes loceklis Ivars Priede uzsver, ka nesankcionētais tehnikas iznomāšanas gadījums nekādā veidā neietekmē un nevar ietekmēt saturu LTV ēterā: “Gribu uzsvērt – šis ir tehnisks jautājums un, nododot signālu tālāk, ir nodrošināts televīzijas tehnoloģiju pakalpojums, kas nekādā veidā nav saistīts ar LTV saturu.”

LTV skaidro, kā šāda situācija radusies:

  • 12. martā LTV darbinieks, kura darba pienākumos ietilpst arī darbs ar tehnikas īres projektiem trešajām pusēm, tika uzrunāts par iespēju izīrēt LTV mazo studiju.
  • 12. marta pusdienlaikā darbinieks e-pastā “Russia Today” pārstāvjiem apstiprināja gatavību nodrošināt viņu lūgtos pakalpojumus.
  • Darbinieks, nesaskaņojot savu rīcību ne ar Satura ražošanas direktoru, ne atbildīgo dienestu vadītājiem vai LTV valdi, vienpersoniski pieņēma lēmumu sniegt pakalpojumu, ieplānoja nepieciešamos resursus (tehniskos un cilvēkresursus), kā arī noorganizēja Jāņa Jurkāna iekļūšanu LTV ēkā. Minētajam darbiniekam bija iespēja pašam ieplānot iznomātos resursus, jo ikdienā viņš apkalpo LTV iekšējo resursu plānošanas sistēmu.
  • Teletilts notika 14. marta dienas pirmajā pusē.
  • Darbinieks, kurš vienpersoniski bija veicis lēmuma pieņemšanu un tālākos sagatavošanas darbus, bija arī sagatavojis tāmi, ko apstiprināja atbildīgās daļas direktors. No atbildīgās daļas direktora paskaidrojuma izriet, ka atbildīgais darbinieks to viņam iesniedzis tikai pēc tam, kad teletilts jau bija noticis. Pretēji darba pienākumos minētajam, ka sagatavot līgumu par pakalpojumu jāuzdod juristiem, darbinieks to nebija izdarījis.
  • LTV valde un LTV Ziņu dienesta vadība par notikušo uzzināja 15. marta vakarā pēc darba laika beigām, bet līdz 15. marta plkst. 17.30 tāme pie valdes vēl nebija nonākusi.

“Šāds gadījums vispār nedrīkstēja notikt. Ignorējot iekšējos uzņēmuma darba pamatprincipus, ir cietusi LTV reputācija un uzticamība. Šis ārkārtējais un nepieļaujamais gadījums ir atklājis trūkumus darbinieku kompetenču un atbildības līmeņa izpratnē, tas ir aktualizējis jautājumus gan par iekšējo dokumentu apriti, gan drošību,” paziņojumā uzsver Priede. Pašlaik tiek strādāts pie iekšējo normatīvo aktu pārskatīšanas un atjaunošanas, lai šos jautājumus sakārtotu.

LTV būtiski pastiprinās lēmumu pieņemšanas procedūras, kas saistītas ar studiju un studiju tehnikas izīrēšanu, teletiltu un satelīta sakaru nodrošināšanu trešajām pusēm.  

LTV arī skaidro tehnikas un studiju īres ierasto procesu:

  • Latvijas Televīzija veic saimniecisko darbību. Viens no pakalpojumiem, ko piedāvā LTV, ir tehnikas noma. Starp objektiem un pakalpojumiem, kas izcenoti, ir arī LTV studijas.
  • Gadījumi, kad trešās personas izmanto LTV resursus, tostarp studijas un ar tām saistītos tehniskos darbiniekus, ir ļoti reti. Līdz ar to katrs gadījums līdz šim ticis atsevišķi izskatīts, piedaloties visiem atbildīgo dienestu vadītājiem un direktoriem, kā arī saskaņots ar LTV valdi.
  • Šādos gadījumos tiek sasaukta atbildīgo dienestu vadītāju un LTV valdes sapulce, kurā tiek izvērtēta LTV tehniskā veiktspēja un tā brīža tehniskā noslogotība. Tiek izvērtēts arī tas, vai pakalpojuma sniegšana nenodarīs zaudējumus LTV tēlam, reputācijai un nav pretrunā ar LTV vērtībām.
  • Ja tiek pieņemts pozitīvs lēmums un tiek ļauts trešajām personām izmantot LTV resursus, tiek noslēgts līgums, Latvijas Televīzija sniedz pakalpojumu – pēc nepieciešamības nodrošina telpas, tehniku, darbiniekus – un izraksta komersantam rēķinu.

“Mēs nemainīgi paliekam uzticīgi LTV vērtībām un kalpojam sabiedrības vajadzībām. Latvijas Televīzija atvainojas visai sabiedrībai un skatītājiem, kuriem šis gadījums licis apšaubīt LTV ētikas un kvalitātes standartus,” norāda Ivars Priede.  

Neizpratni par situāciju iepriekš pauda Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artus Kaimiņš ("KPV LV"), sakot, ka jautājumu plānots skatīt komisijā un uz to aicinās LTV valdes locekli Priedi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt