No LTV studijas pārraidīta intervija «Russia Today» kanālam; LTV vadība pārsteigta un sola stingrāk uzraudzīt

Pagājušajā nedēļā no Latvijas Televīzijas (LTV) studijas ir pārraidīta intervija Krievijas TV kanālam “Russia Today”. LTV Ziņu dienests to uzskata par nepieņemamu, norādot, ka ne LTV vadība, ne LTV Ziņu dienesta vadība par to nebija informēta.

Publikācijā sociālā tīkla vietnē “Facebook” LTV Ziņu dienests norāda, ka LTV praksē ir bijuši vairāki gadījumi, kad studijas un to tehnika tiek izīrēta gan Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) vajadzībām, gan citu valstu sabiedriskajām televīzijām vai citiem sadarbības partneriem. Taču šādi pakalpojumi tiek sniegti ārkārtīgi reti – pēdējā reize bija pirms vairākiem gadiem.

Tomēr iepriekš ik reizi šādas sadarbības pamatotība tikusi izvērtēta, nodrošinot, lai tā nenodarītu zaudējumus LTV tēlam, reputācijai un nebūtu pretrunā ar LTV vērtībām.

Taču pagājušajā nedēļā no LTV studijas tika pārraidīta intervija Krievijas TV kanālam “Russia Today”.

LTV Ziņu dienests uzsver – LTV neuzskata, ka prakse ļaut “Russia Today” veikt translāciju, izmantojot LTV telpas un tehniku, būtu atbalstāma vai attaisnojama, īpaši laikā, kad tik ļoti svarīga ir Latvijas informatīvās telpas aizsardzība un stiprināšana.

LTV noskaidrojusi notikušā apstākļus, un no atbildīgā LTV darbinieka ir pieprasīts paskaidrojums. Tāpat LTV pastiprinās lēmumu pieņemšanas procedūras, kas saistītas ar studiju un studiju tehnikas izīrēšanu un satelīta sakaru nodrošināšanu trešajām pusēm – tiks pieprasīti saskaņojumi gan ar atbildīgo dienestu vadību un LTV valdi.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti