Panorāma

Panorāma

Panorāma

Tiesas arī turpmāk varētu strādāt attālināti

LTV raidīs HD kvalitātē

LTV aprīkojuma iegādei piešķir 1,86 miljonus eiro; nodrošinās signālu HD formātā

Valdība otrdien vienojās piešķirt 1,86 miljonus eiro vienas no Latvijas Televīzijas (LTV) galvenajām tehnoloģiskajām iekārtām - programmu izlaides kompleksa jeb saīsinājumā PIK - iegādei. Tas nozīmē, ka LTV varēs nodrošināt signālu augstas izšķirtspējas jeb HD formātā.

PIK ir iekārta, kas nodrošina, lai ziņas, raidījumi un pārējais saturs sasniegtu ekrānus. Ja šī iekārta nedarbotos, tad redzētu tikai melnu ekrānu. LTV PIK pašlaik ir tik novecojis, ka šāda iespēja kļūst arvien reālāka.

LTV pagājušā gada 20. maijā izsludināja atklātu iepirkuma konkursu par PIK iegādi, bet pēc izvērtēšanas tikai viens no piedāvājumiem tika atzīts par atbilstošu. Pretendenta finanšu piedāvājums ir spēkā līdz šī gada 20. jūnijam. Piedāvājuma kopējā summa 1 538 564 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Tā ir nemainīga un iekļauj jebkādas izmaksas, kas varētu rasties, izpildot iepirkuma līgumā noteiktos darbus un piegādes, un nodrošinot garantijas saistības.

LTV pastāvīgā iepirkumu komisija līdz šim nav pieņēmusi lēmumu attiecībā uz izsludinātā konkursa rezultātu.

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītājs Ivars Āboliņš valdības sēdē apliecināja, ka PIK ieviešana nodrošinās augstu kvalitāti HD līmenī visiem kabeļtelevīzijas lietotājiem. Citās televīzijās šāda kvalitāte tiek nodrošināta jau pašlaik. Kvalitāti nevarēs nodrošināt tikai tiem skatītājiem, kuri vēro bezmaksas televīziju.

"Visas dokumentālās filmas, mākslas filmas, visas izklaidējoša rakstura programmas būs HD formātā, ko mēs kā televīzija būsim spējīgi nodot tālāk vai nu kabeļoperatoriem, vai citiem satura izplatītājiem, un tad jau pārējais būs viņu rokās. Mēs sekmīgi noslēdzam HD projekta ieviešanu Eiropā.

Jo visu saturu, ko mēs šobrīd saņēmām HD formātā, augstas izšķirtspējas formātā, mēs bijām spiesti ar atsevišķu tehnoloģiju palīdzību degradēt uz zemāku izšķirtspēju SD līmenī un tad rādīt mūsu skatītājiem,

kas ir visai reta parādība, bet mums tā bija ikdiena," pastāstīja LTV valdes loceklis Ivars Priede.

NEPLP informēja, ka vēlākais laiks iekārtas ierīkošanai būs nākamā gada 1. janvāris.

KONTEKSTS:

Par PIK iegādes nepieciešamību vairākkārt runāts Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, kur deputāti pauduši atbalstu šādam pirkumam. Koalīcijā tika diskutēts par iespēju iekārtu īrēt, bet pie lēmuma nenonāca.

NEPLP starp diviem scenārijiem - PIK īre vai iegāde - izvēlējusies otro, jo tas ir ekonomiski izdevīgāks. Arī Valsts drošības dienests rekomendējis iekārtu iegādāties, nevis īrēt, jo tik būtiskai sabiedrības informēšanas tehnoloģijai būtu jāatrodas valsts kontrolē un nebūtu pareizi to nomāt no kāda cita.

Pašreiz ekspluatācijā esošais PIK tika iegādāts 2010. gadā kā iepriekš lietots aprīkojumu kopums. Kopš 2014.gada PIK tehnoloģisko iekārtu ražotāji ir atteikuši apkalpošanas atbalstu, jo nespēj nodrošināt morāli un fiziski novecojušu tehnoloģisko vienību aizstāšanu vai remontēšanu ar rezerves daļām. Tāpat esošā PIK ekspluatāciju nodrošina "Windows XP" operētājsistēmas programmatūra, kuras atbalstu tās izveidotājs "Microsoft" ir pārtraucis jau sākot ar 2014. gada 8. aprīli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti