Dienas ziņas

Ludzā dzejas vakars rit dzelzceļa stacijā

Dienas ziņas

Bauskā uzzied nevīstoša rožu aleja

Renovācija mazina rēķinus un stiprina kaimiņattiecības

Līvu ciema nama renovācija mazina rēķinus un stiprina kaimiņattiecības

Ne tikai mazāki apkures rēķini, bet arī kopības sajūta – tā ieguvumus pēc renovācijas vērtē Amatas novada Līvu ciema Zvārtes ielas pirmā nama iedzīvotāji. Daudzās sapulces un kaimiņu tikšanās, lai spriestu par gaidāmajiem renovācijas darbiem, mājas iedzīvotājus  satuvinājušas un nu ir arī kopīgs saimnieku skatījums savam namam un apkārtnei.

Līvu ciema Zvārtes ielas pirmais nams saņēmis goda rakstu, galveno balvu – Amatas novada lepnums. Šo novērtējumu Amatas novada pašvaldība piešķīrusi kā saliedētākajiem daudzdzīvokļu nama iedzīvotājiem un pamats ir, jo sakoptā apkārtne ir ne tikai sētnieka darbs.

"Mums visi iedzīvotāji simtprocentīgi sanāk, palīdz, darām, pat pensionāri, nāk visi un dara," stāsta biedrības "Zvārtes nami” pārvaldnieks Jānis Birkavs. 

Nama pārvaldnieks vērtē, ka savs devums, lai kaimiņi viens otru labāk iepazītu un saliedētos, ir bijis arī mājas renovācijai.

"Ar to arī mēs tā palikām visi tādi saliedētāki kopā. Savilkām pilnībā visu jaunu santehniku visai mājai. Tad santehniķis saka, ka jums ir liela ģimene, ne tā kā iedzīvotāji, ar kafiju cienā, ar visu cienā, brokastis, maizītes uztaisītas," klāstīja Birkavs.

Daudzdzīvokļu māju renovācijā bieži vien viens no problemātiskajiem jautājumiem ir ne jau finanses, bet kā rast kopīgu valodu visiem iedzīvotājiem, lai pieņemtu lēmumu par renovācijas darbiem.

"Runāt ar iedzīvotājiem, stāstīt, kaut kur braukt, piemērus ņemt. Es vismaz tā darīju, gāju ar mājas vecākajiem runāt, cik jāmaksā, printēju, vedu saviem, gājām kopā, stāstu, stāstu, kamēr visi piekrita un arī gribēja," piebilda Birkavs.

Tagad pēc paveiktajiem darbiem namā ir arī pašiem sava apkure.  "Uz pašreizējo brīdi ar visu renovāciju ir tā, ka esam ietaupījuši un ir mazāki komunālie rēķini.

Kas jau ir ticis no kredītsaistībām vaļā, tas jau vēl vairāk jūt," sacīja biedrības "Zvārtes nami" grāmatvede Inguna Stepanova.

Jaunu skatu ieguvis ne tikai pats nams, sakopta un ziedoša arī plašā pagalma teritorija un arī pašu iedzīvotāju darbs.

"Tā teritorija mums ir gana liela, tad puiši pavasarī un pats mājas vecākais šādus te ratus sabūvējām, pašu priekam un ir gan prieks savējiem, gan kaimiņiem," sacīja mājas iedzīvotāja Dace Birkava.

Bet ne jau šī māja vien Līvu ciemā liecina par draudzīgu kaimiņu būšanu. Tā savukārt blakus mājas iedzīvotāji parūpējušies, lai bērniem taptu sava rotaļu vieta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti