Likteņdārzā būs piemiņas vieta Latvijas neatkarības atbalstītājiem 1918. un 1990.gadā

Koknesē, Likteņdārzā, iecerēts izveidot piemiņas vietu tiem tautas priekšstāvjiem, kuri 1918. gada 18. novembrī lēma par Latvijas Republikas dibināšanu un tiem Augstākās Padomes deputātiem, kuri 1990. gada 4. maijā balsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanas deklarāciju.

“4. maija deklarācijas kluba” prezidente Velta Čebotarenoka pastāstīja, ka šajā vietā tiks iemūžināti visu to cilvēku vārdi, pateicoties kuriem ir tapusi neatkarīga Latvija.  

Uz simtgadi klubs rosināja Likteņdārzam un Kokneses fondam atbalstīt ieceri izveidot tādu piemiņas vietu 1918. gada balsotājiem un 1990. gada balsotājiem par Latvijas neatkarību ar visiem uzvārdiem.

Velta Čebotarenoka: Par piemiņas zīmi Likteņdārzā Latvijas Radio
   

  “Šis darbs ir krietni pavirzījies. Tā būs vienīgā vieta Latvijā, kur būs minēti 1918. gada balsotāji. Vieta būs skaista, tur būs laukakmens, būs pļavu ziedi, un mūsu iecere, ka tā būs ceļu krustcelēs, kur nāk no pagātnes un aiziet nākotnē,” stāstīja Čebotarenoka. 

  Viņa arī pastāstīja, ka par ieceri “nebija jautājumu, bija momentāna atbilde - jā, mēs piekrītam. Lai gan es zinu, ka ļoti daudziem ir atteikts, pat tēlniekiem, kas gribējuši savus darbus vienkārši dāvināt, jo tur ir sava koncepcija un savs uzskats, kādam šim Likteņdārzam ir jāizskatās”.

  Viņa pastāstīja, ka jau pēc gada visi tiks aicināti uz atklāšanu, jo klubs plāno, ka nākamgad objekts tiks pabeigts.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti