Sadaļas Sadaļas

Lietu par 268 ha lauksaimniecības un meža zemju izkrāpšanu nodod prokuratūrai

Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par vairāku nekustamo īpašumu – lauksaimniecības un meža zemes – izkrāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Kriminālprocess nodots Jēkabpils rajona prokuratūrai  kriminālvajāšanas uzsākšanai, informēja Valsts policijā.

Valsts policijas Jēkabpils iecirknī pēc Jēkabpils rajona tiesas zemes grāmatas nodaļas (šobrīd Zemgales rajona tiesas) iesnieguma tika sākts kriminālprocess. Izmeklēšanā policija nostiprināja pierādījumus un atzina par aizdomās turamām trīs personas, kuras 2015. gadā no 16. februāra līdz 24. aprīlim izkrāpa 11 nekustamos īpašumus – lauksaimniecības zemi un mežu, kuru kopējā platība ir 268 hektāri.

Minētajā laikā organizētā noziedzīgā grupa trīs personu sastāvā, no kuriem viens bija organizators un divi izpildītāji, iedzīvošanās nolūkā un izmantojot viltotus dokumentus, izkrāpa 11 nekustamos īpašumus Krustpils, Ilūkstes, Rēzeknes un Ludzas novadā.

Minēto nekustamo īpašumu kopējā tirgus vērtība ir 111 625 eiro.

Tāpat organizētā grupa legalizēja noziedzīgi iegūtos līdzekļus – 115 750 eiro apmērā.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka sākotnēji nekustamie īpašumi, izmantojot viltotus pirkuma līgumus, iegādāti uz trīs fiktīvu uzņēmumu vārda un reģistrēti zemesgrāmatā. Tālāk, izmantojot viltotus pirkuma līgumus, šie nekustamie īpašumi tika pārdoti vienam no organizētās grupas dalībniekiem un reģistrēti zemesgrāmatā, pēc tam tos jau pārdeva citām personām – labticīgiem ieguvējiem.

Izmeklēšana notika

  • par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa;
  • par dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošanu un izmantošanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās;
  • par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.

Aizturot šo noziedzīgo grupu, policistiem ir izdevies novērst kaitējumu valstij ne mazāk kā 115 750 eiro apmērā, jo bezmantinieka manta piekritīga valstij un par cietušo atzīts Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt