Dienas ziņas

Jēkabpilī notiek labdarības akcija «Dzīvo vesels»

Dienas ziņas

Valsts mežos ir iespēja iegūt malku bez maksas

LRS pārņems Piejūras slimnīcas Onkoloģijas klīnikas pakalpojumus

Liepājas slimnīca gatava pārņemt slēdzamās Piejūras slimnīcas Onkoloģijas klīnikas pakalpojumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Liepājas reģionālajai slimnīcai izdevies noslēgt līgumus par ārpakalpojumiem un iegādāties nepieciešamo aparatūru, lai jau no 1. janvāra pilnībā pārņemtu Piejūras slimnīcas Onkoloģijas klīnikas pacientu ārstēšanu. Liepājas reģionālās slimnīcas vadība gan nenoliedz, ka pacienti sākotnēji varētu just ārstu noslodzi.

Liepājā onkoloģisko pacientu ārstēšanu no Piejūras slimnīcas pārņems Liepājas reģionālā slimnīca
00:00 / 04:54
Lejuplādēt

Līdz šim onkoloģijas slimniekus Liepājā ārstēja gan Piejūras slimnīcā, gan Liepājas reģionālajā slimnīcā, taču no 1. janvāra to darīs tikai viena iestāde. Slēdzot Piejūras slimnīcas Onkoloģijas klīniku, darbu zaudē aptuveni 30 cilvēki, no kuriem daļa vēlas pāriet uz reģionālo slimnīcu, taču neviens no viņiem nav ārsts.

Liepājas reģionālajā slimnīcā ir divi onkologi ķīmijterapeiti, viens onkologs ginekologs, viens staru terapeits un viens hematologs, un vajadzības gadījumā tiek piesaistīti arī speciālisti no Rīgas. Atsevišķi Piejūras slimnīcas pacienti pauduši bažas, vai esošais ārstu skaits vispār spēs viņus apkalpot.

“No Piejūras slimnīcas viņiem nedod informāciju. Man zvana izmisuši, prasa, vai ņemšu. Protams, ņemšu uz aktīvo terapiju. Uz plānveida terapiju nesaku, ka varat nākt rīt vai parīt,” stāstīja Liepājas reģionālās slimnīcas onkoloģe ķīmijterapeite Zinaīda Štara.

“Nav bažas, ka mēs nespētu paņemt šo pakalpojumu, pie tam kolēģi piekrituši no jaunā gada nedaudz palielināt apkalpojamo pacientu skaitu, lai mazinātu spriedzi,” mierināja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks.

“Cilvēkiem tā būs papildus slodze nešaubīgi. Sākumā būs neērtības arī pacientiem, bet strādājot to var sakoordinēt,” piebilda Štara.

Pašlaik reģionālajā slimnīcā onkoloģijas plānveida pacientu rinda ir līdz martam. Tas, cik daudz pacientu Liepājas reģionālajai slimnīcai būs jāpārņem, pagaidām nav skaidrs, jo šādus datus Piejūras slimnīca pagaidām nav sniegusi arī Nacionālajam veselības dienestam (NVD). Pēc neoficiālas informācijas, Piejūras slimnīcas Onkoloģijas klīnikā šogad bijuši nepilni 15 tūkstoši pacientu apmeklējumu.

“Pacienti, kuri vēlas pierakstīties Piejūras slimnīcā, šobrīd jau tiek sūtīti uz Liepājas slimnīcu. Ja kādam pacientam ir problēma ar pakalpojuma saņemšanu, viņš var vērsties dienestā, mēs mēģināsim palīdzēt,” norādīja NVD Ārstniecības pakalpojumu departamenta direktore Alda Reinika.

Pēdējā pusgada laikā Liepājas reģionālā slimnīca tērējusi 850 tūkstošus eiro jaunu tehnoloģiju, tajā skaitā arī onkoloģijas nodaļai nepieciešamās aparatūras iegādei. Nupat nopirkts mamogrāfs, taču, tā kā nav pieredzējuša speciālista, Liepājā veikto izmeklējumu datus apstrādās mediķi Rīgā. Liepājas reģionālā slimnīca atzīst, ka izjūt mediķu trūkumu tāpat kā citas slimnīcas Latvijā, un kritizē onkoloģijai piešķirtā finansējuma apmēru. Tomēr slimnīcas vadība uzsver, ka onkoloģijas pacienti tāpēc necietīs.

KONTEKSTS:

Veselības ministrija paziņojusi par Liepājas Piejūras slimnīcas slēgšanu un tās Onkoloģijas klīnikas pievienošanu Liepājas reģionālajai slimnīcai. medicīnas iestādei joprojām nav skaidrības, tieši kā tas notiks. Sagaidāms, ka ar nākamā gada 1. janvāri klīnikā vairs netiks sniegti stacionārie pakalpojumi, kā arī pacientiem vairs netiks nodrošināta ķīmijterapija. Trīs Piejūras slimnīcas onkologi paziņojuši, ka pēc reformas darbu vairs neturpinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti