Liepājas J.Čakstes 10.vidusskola svin 90.jubileju un cer pastāvēt arī nākotnē

Piektdien, 6.decembrī, savu 90. Jubileju svin J.Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskola. Tas notiek pārmaiņu laikā, kad turpinās neziņa par skolu reorganizāciju. Kaut arī skolēnu skaits šajā vidusskolā ir mazs, tomēr šobrīd nav pamata runāt par skolas slēgšanu, to uzsver gan Izglītības pārvaldē, gan pašā skolā.

Ir atcelti likuma grozījumi pat minimālo skolēnu skaitu, tajā pašā laikā ir skaidrs, ka reforma Latvijā notiks.

Kādas noskaņas valda izglītības iestādē, kura šogad svin apaļo jubileju?

Liepājas J.Čakstes 10.vidusskola svin 90.jubileju un cer pastāvēt arī nākotnēInga Ozola

Jāņa Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas 9.c klases skolniece Elizabete Mukstiņa darbojas skolēnu līdzpārvaldē un šajā skolā mācās jau no 1.klases. Meitene stāsta, ka mācības vidusskolā gribētu turpināt tieši savā skolā.

„Mēs jau domājam par savu nākotni, jo mācāmies 9.klasē. Gribam pabeigt vidusskolu, vislabprātāk mēs to darītu savā skolā, kur esam spēruši savus pirmos soļus. Liepājā pašlaik notiek daudz kas - tiek slēgtas skolas, apvienotas, arī mūsu skolas aktuālākais jautājums ir par vidusskolu.  Daudzi skolēnu pēc devītās klases aiziet uz citām vietām mācīties. Mēs esam apņēmušies izveidot divas klases, un noteikti turpināt savas vidusskolas gaitas, īpaši, kad skola svin 90 gadus, gribam pāri 100,” stāsta Elizabete.

Līdzīgi domā arī Nikola Bože, kura arī mācās 9.c klasē. Skola viņai ir īpaša, tāpēc meitene cer, ka Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes vārdā nosauktajā skolā viņa vārēs mācīties arī vidusskolas klasēs.

“Katra skola ir atšķirīga, mani apmierina skolotāji, ir labi sabiedrotie, arī klasesbiedri. Ceru te turpinās mācības, lai nebūtu jāatvadās no skolotājiem,” saka Nikola.

J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolā šobrīd mācās gandrīz 800 skolēnu.  Pēdējo gadu laikā skolēnu skaits ir pieaudzis, taču tieši vidusskolā ir vismazākais skolēnu skaits. Pašlaik skolā ir 3 vidusskolas klases ar 67 skolēniem.

„Mūsu skolēnu skaitu katru gadu palielina bērni, kuri pienāk no citām pilsētas skolām. Liels prieks, ka mēs šogad pirmo reizi esam atvēruši četras iepriekšējo trīs klašu vietā,” stāsta skolas direktore Inta Freiberga.  

Skolēnu skaits nevar būt vienīgais kritērijs, kā skolas tiek izvērtētas, Liepājā ir vairākas skolas, kur izskanējušas runas par nepietiekamo skolēnu skaitu. Izaicinājumu izglītības jomā netrūks, kas saistīti gan ar reģionālo reformu, gan jaunā satura ieviešanu, turklāt skolu reorganizāciju process kā tāds nav beidzies, skaidro Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.

„Kāpēc šajā skolā skolēnu skaits ir tāds, kāds tas bija līdz šim? Tā bija šī ierobežotā infrastruktūra, kas neļāva uzņemt vairāk pirmās klases un augt. Situācija ir mainījusies. Skola ir ieguvusi bijušās 12. vidusskolas telpas, kur ir attiecīgā infrastruktūra, lai skola varētu domāt par savu izaugsmi un attīstīties. Šis ir tas atskaites punkts.

Paskatīsimies, kā nākamā gada septembrī tiek nokomplektētas pirmās klases, lai saprastu, kāds ir piepildījums, un tad tiks runāts par skolas attīstību,” sacīja Niedre-Lathere.

J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolai ir bagāta vēsture, uzsver direktore Inta Freiberga. Šajā piektdienā skolā tiks svinēta skolas 90. jubileja, kam būs cieša saistība ar Latvijas pirmās brīvvalsts laikā uzņemtu fotogrāfiju tieši J.Čakstes laukumā.

„Mūsu abas ēkas atrodas abpus J. Čakstes laukumam. Visos svinīgos brīžos mēs tur pulcējamies. 6.decembrī, atzīmējot 90.jubileju, mēs atbilstoši tam kā bija senāk, arī  sadosimies rokās apkārt laukumam, lai redzētu kā bija tad un tagad. Mēs varēsim redzēt, kā mēs esam izauguši,” stāsta direktore.

Pēc svinīgajiem 90. jubilejas notikumiem J. Čakstes Liepājas 10. vidusskolā, pēcpusdienā iecerēts aizlūgums par skolu Liepājas Sv. Annas baznīcā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt