Dienas ziņas

Purvainās ūdens tilpēs Vidzemē slāpst zivis

Dienas ziņas

Saeimā aizvadītas ārpolitikas debates

Sašautais autobusa vadītājs grib noskaidrot lodes materiālu

Liepājā tiesā vīrieti par šofera sašaušanu pēc neuzņemšanas autobusā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Kurzemes rajona tiesa Liepājā trešdien, 23. janvārī, skatīja lietu, kurā par sabiedriskā transporta vadītāja sašaušanu apsūdzēts jau iepriekš policijas redzes lokā par dažādiem pārkāpumiem nonācis vīrietis. Uzbrukuma iemesls – vadītājs atteicās uzņemt pasažieri ārpus pieturvietas. Spriedumu pasludināt trešdien nebija iespējams, jo prokurors šīs dienas apsūdzētā liecībā saskatīja pretrunas ar aizturēšanas brīdī sniegto, un atklāja jaunu faktu. Tāpēc lūdza tiesu papildināt esošo apsūdzību par slepkavības mēģinājumu ar iepriekšēju nodomu, ieroča nelikumīgu turēšanu un remontēšanu, ar šaujamieroča izgatavošanu. 

Jevgēnijs Golovko trešdien tiesas sēdē sniedza liecību par pērnā gada 7. februāra notikumiem, proti, pēc spēļu zāles apmeklējuma viņš devies uz sabiedriskā transporta pieturu, lai dotos mājās. Vīrietis, redzot, ka tuvojas vajadzīgais autobuss, mēģināja to apturēt ārpus tā pieturvietas, uz ko transportlīdzekļa vadītājs reaģējis, parādot "pigu". Apsūdzētais, jūtoties sadusmots par šādu žestu, apsteidza transportu, izvēloties īsāko ceļu pār tramvaja tiltu, un sagaidīja to nākošajā pieturā.  Iekāpjot autobusā, viņš metās virsū vadītājam un raidīja šāvienu viņa virzienā. Pēc notikušā Golovko meties bēgt, pa ceļam pārmetot ieroci un munīciju pār kādas teritorijas žogu. Tajā dienā šāvējs bija gan metadona, gan alkoholisko vielu ietekmē. 

"Krimināllikums par 118. panta 1. punktā paredzēto nodarījumu paredz brīvības atņemšanu no 15 -20 gadiem vai mūža ieslodzījumu. (..) Ja apsūdzētais savu vainu atzīst, izdarīto nožēlo, tas var tikt vērtēts kā atbildību mīkstinošs apstāklis atbilstoši Krimināllikuma 47. panta 2. daļai, un tas var ietekmēt soda mēru," skaidroja prokurors Modris Grīnvalds.

Cietušais tiesas sēdes laikā apsūdzētajam uzdeva jautājumu, no kāda materiāla bija izgatavota lode, jo tā joprojām nav izņemta no viņa ķermeņa. Ir nepieciešama magnētiskā rezonanse, ko ārsti atsakās veikt, nezinot šo faktu.

Cietušais uzbrukumā guva acs traumu un šobrīd ir darbanespējīgs. Darbanespēja cietušajam turpināsies vēl nenosakāmu laiku, tomēr zaudējumu segšanai par medicīniskajiem izdevumiem apsūdzētais maršruta autobusa vadītājam jau samaksājis 1600 eiro.

"Vajag operāciju, jo ar labo aci neredzu, bet lodi baidās ņemt ārā. Es neesmu nekāds soģis. Man nav nekāda jēga vēlēt, lai viņš sēdētu cietumā un sapūtu tur. Tas tomēr ir tikai cilvēks," sacīja cietušais Aleksandrs Sazonovs.

Apsūdzētā aizstāvis no komentāriem atteicās, norādot, ka lieta vēl ir procesā. Nākošā tiesas sēde nozīmēta 8. februārī, bet, kā skaidroja prokurors, arī tad, iespējams, spriedumu varētu nepasludināt. Apsūdzētais savu vainu atzīst tikai daļēji un izdarīto nožēlo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti