Dienas ziņas

Kā Vidzemē veicas ar meža cūku skaita samazināšanu

Dienas ziņas

Soču olimpieši atgriezušies ikdienā

Ķegumā atliek dienas centra atklāšanu

Līdzekļu trūkums neļauj atvērt dienas centru Tomē

Lai gan valsts kopējā ekonomiskā situācija uzlabojas, vēl arvien ir pašvaldības, kuras skar budžeta samazinājums. Tas atsaucas, ne tikai uz to ikdienas izdevumiem, bet arī ierobežojot aizsākto projektu realizāciju. Šāds liktenis skāris arī Ķeguma novadu. Līdzekļu trūkuma dēļ uz nenoteiktu laiku nācies atlikt dienas centra atklāšanu.

Aizvadītajā gadā Ķeguma novada dome  lēma par dienas centra izveidi Tomes pagastā, tam no pašvaldības budžeta atvēlot vairāk nekā 200 tūkstošu eiro. Šobrīd gan tā atklāšana esot aizkavējusies un tik drīz pagasta septiņiem simtiem iedzīvotāju centra atvēršanas svētkus nesagaidīt. Lai gan par tā nepieciešamību vairums savulaik bijis vienisprātis.

„Pirms kādiem trīs gadiem tika rīkota iedzīvotāju aptauja. Sāka to sieviešu klubs, biedrība „Ābele”. Aptaujas rezultāti liecināja tikai to, ka iedzīvotājiem patiešām vajadzīgs šis dienas centrs. Un arī tika izpētīts, kas būtu vajadzīgs šajā dienas centrā,” atceras Tomes tautas nama vadītāja Sarmīte Pugača.

Sākotnēji biedrība vēlējusies piesaistīt Eiropas fondu finansējumu, tas Briseles gaiteņos gan neesot guvis atbalstu. Tāpēc ar ideju biedrība vērsusies vietējā pašvaldībā. Lai ar ēkas renovācijas darbi pabeigti šī gada sākumā, finansējums trūkstot labiekārtošanas darbiem, apliecina Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Roberts Ozols (Latvijas Zaļā partija):

„Diemžēl -, tā kā gribējām uz pavasari jau, bet budžeta situācija nav labvēlīga, uz 2014.gadu. Un tāpēc šobrīd tikai top gatavots projekta iesniegums caur [projektu] „Zied zeme”, kur mēs varētu iegūt līdzfinansējumu no struktūrfondu līdzekļiem. Plus mēs iegūstam atļauju tad ņemt kredītu par papildu izmaksām.”

Aptaujātie iedzīvotāji Tomē norāda, ka dienas centru darbības pamatprincipi nav sveši, vien neesot skaidrs, tieši kādas funkcijās veiks centrs Tomē.

Kā skaidro pašvaldības pārstāvji, dienas centra telpās pagasta iedzīvotājiem būšot iespējams ne tikai pavadīt brīvo laiku - tajā atradīšoties arī sabiedriskā duša un veļasmašīna, kas vairumam pagasta iedzīvotāju esot aktuāli. Tomērm ņemot vērā Tomes teritorijas specifiku, neatrisināts paliek jautājums par attālāko māju iedzīvotāju nokļūšanu uz dienas centru, jo daļai tie nav tikai pāris, bet jau desmiti kilometru. Un jāsecina, ka pagaidām arī nav ideju, kā to risināt, jo visa pamatā ir ierobežotās transporta iespējas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt